“15 Temmuz Demokrasi ve Longoz Maratonu” Başlıyor!

Karacabey’in sosyo-kültürel ve ekonomik açıdan gelişimi olduğu kadar; sportif yönden de çağ atlaması adına birbiri ardına yenilikçi projelere imza atan Karacabey Belediyesi tarafından, geleneksel hale getirilmesi planlan ve bu yıl Türkiye’nin ünlü atletlerinin katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri için koşulacak olan ‘Yarı Maratonu yarın gerçekleştiriliyor…

 Karacabey’de, 25 Eylül 2016 Pazar Günü (Yarın) gerçekleştirilecek olan ve dünyada eşine az rastlanan, oksijen deposu Longoz Ormanları’nın ev sahipliğini yapacağı 21 kilometrelik ‘Yarı Maraton’ koşusunda, Rio Olimpiyatları’nda ülkemizi başarıyla temsil eden atletler başta olmak üzere; yaklaşık 800 sporcu yer alacak. Yarış boyunca, ormanların içindeki canlı çeşitliliği, endemik bitki örtüsü ve vahşi atlar ile izleyiciler için eşsiz bir atmosfer oluşturulması bekleniyor.

 Karacabey’in sahip olduğu birbirinden eşsiz değerlerin, ülkemiz ve dünya gündemine taşınması hedefiyle bugüne dek birçok başarılı çalışmaya imza atan Karacabey Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri için anlamlı bir organizasyonu daha hayata geçiriyor.

 Karacabey Belediyesi, muhteşem doğasıyla kendine hayran bırakan Longoz Ormanları’nın ev sahipliğinde, Türkiye’nin ünlü atletlerinin katılımıyla geleneksel hale getirilmesi hedeflenen ve yaklaşık 800 sporcunun yer alacağı, 15 Temmuz Demokrasi ve Longoz Maratonu’nu düzenlemek için tüm hazırlıkları tamamladı.

 Karacabey Belediyesi tarafından, 25 Eylül 2016 (Yarın) gerçekleştirilecek olan ‘Yarı Maraton’ koşusunda, siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 Tarih:   25 Eylül 2016 (Yarın)

Yer:     Yeniköy

Etkinlik Başlama Saati:  11.00

 

Not: Karacabey Belediyesi tarafından, Bursa’daki basın mensuplarının organizasyona katılımı için saat 08.30’da, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi önünde (Batı Kapısı- Cafe Kule önü) araç bulundurulacaktır. İlgili araç, saat 09.00’da, İzmir Yolu istikametinden Karacabey- Yeniköy’e hareket edecektir. 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin