285 BİN LİRA KAYBOLDU !

PTT ATM’sinden kaybolan 285 bin liradan hâlâ haber yok !

Bursa’da PTT ATM’sinden 4 ay önce kaybolan 285 bin lira hala bulunamazken, konuyu gündeme taşıyan ve paranın bulunması için çeşitli eylemler yapan Türk Haber-Sen Bursa Şube Başkanı Orhan Avcı hakkında PTT Genel Müdürlüğü’nce soruşturma başlatıldı.

8 Haziran 2015 tarihinde, Heykel PTT Merkez Müdürlüğü’ne bağlı 10 ATM’de yapılan incelemelerde 9 ATM’de toplam 285 bin liranın eksik olduğu tespit edilmişti. Kaybolan para hakkında PTT Genel Müdürlüğü’nce bir açıklama yapılmazken, konunun sorumluları hakkında da herhangi bir işlem yapılmadı. ATM’lerin önünde yaptığı eylemlerle bu konuyu gündemde tutmaya çalışan Türk Haber-Sen Bursa Şube Başkanı Orhan Avcı hakkında PTT Genel Müdürlüğü’nce soruşturma açıldı.

Kamu-Sen ve Türk Haber-Sen yetkilileri, yaptıkları basın açıklamasında, soruşturma kağıdını basın mensuplarıyla paylaştı. Avcı, “PTT’nin itibar ve prestij kaybına asıl sebebiyet verenler, atamış olduğunuz vasıfsız ve liyakatsiz başmüdür ve müdürlerdir. Siz bizi susturamazsınız. Biz, fakir fukaranın, dulun, yetimin çalınan 285 bin lirasının hesabını sormaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Avcı, PTT Genel Müdürü Harun Maden’e basın aracılığıyla şu soruları yöneltti: “Çalınan 285 bin lirayı buldunuz da bizim haberimiz mi yok? Hırsızın bulunması için de bana yolladığınız gibi müfettiş mi gönderdiniz? 285 bin konusunun ucu kimlere dokunuyor, para kimlerin cebinde? Olayın sorumlusunu ödüllendirircesine Roma’ya göndermediniz mi?”

Sendikaların şube başkanları, Avcı’nın açıklamasının ardından PTT Genel Müdürlüğü’nce gönderilen soruşturma kağıtlarını uçak yapıp kameralara fırlattı.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin