4 EKİM HAYVAN HAKLARI GÜNÜ

  -4 EKİM HAYVAN HAKLARI GÜNÜ NEDENİYLE AÇIKLAMA YAPAN YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, “SATIN ALMAYIN, SAHİPLENİN” DEDİ.

-BAŞKAN EDEBALİ: “BİR ANLIK HEVESLE ALINARAK DAHA SONRA SOKAKLARA TERK EDİLEN, AÇ BIRAKILAN, EZİYET EDİLEN HAYVANLARIN BİZLERİN YAŞAM ALANLARIMIZI PAYLAŞTIĞIMIZ CANLILAR OLDUĞU UNUTULMAMALI.”YB (4)         

Yıldırım Belediyesi, ilçedeki sokak hayvanlarına yönelik yoğun bir çalışma yürütüyor.Sosyal belediyecilikanlayışı içinde örnek işlere imza atan Yıldırım Belediyesi şefkat elini tüm canlılara uzatıyor. Yıldırım Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Tedavi Merkezi, 2015’in başından itibaren son 8 aylık dönemde 3 bin 434 hayvanı tedavi ederken, sokaklardan 2 bin 376 hayvan topladı ve bunlardan 549’una sıcak yuva buldu. Yine sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının susuz kalmamaları için, farklı bölgelere çok sayıda   su kabı konuldu, binlerce plastik su kabı da muhtarlıklar aracılığı ile vatandaşlara dağıtıldı. İlçede çok sayıda otomatik yem cihazı bulunurken kediler ve kuşlar için de özel üretilmiş evler park ve bahçelere yerleştirildi.

 ‘SATIN ALMAYIN, SAHİPLENİN’

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali 4 Ekim Hayvan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mutlu toplumun yolunun hayvan sevgisinden geçtiği vurgusunu yapan ve hayvanların da yaşam hakkı bulunduğunun unutulmaması gerektiğinin altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bu canlılar da hayatın bütününde yer alıyor. Yaşama haklarına saygı göstererek bizden yalnızca şefkat bekleyen hayvanlara eziyet edilmemeli.” diye konuştu. Sahiplendikten sonra bakılamayan hayvanların sokaklara bırakılmasının üzücü olduğunu dile getiren Başkan Edebali, hayvan sahibi olmak isteyenleri satın almak yerine, Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sahipsiz Hayvan Bakım Evi’ne giderek sahiplenmeye davet etti.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin