____Başkan Kanar’dan Sert Açıklama___

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, İYİ Parti ilçe başkanı Tevfik Demir’in Adnan Menderes Meydanında yaptığı ve ağır ithamlarda bulunduğu basın açıklamasına sert bir dille cevap verdi.

01 Ağustos Perşembe günü yapılan skandal niteliğindeki basın açıklamasını meclis gündemine getiren  Başkan Mehmet Kanar, ihanetle suçlandıklarını belirterek hakarete varan sözlerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Ortada 2 yıl önce yapılan bir anlaşmanın olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Kanar, bir görüş iletilmiştir buna istinaden de şartnameyi beğenirsiniz beğenmezsiniz ama bir partinin ilçe başkanı çıkıp peşkeş rant ve ihanetten benden bahsediyorsa aynen iade ediyorum ben hayatım boyunca kimseye işimde dahil peşkeş rant çekmedim ” şeklinde konuştu.

Başkan Kanar, Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve kendisine yönelik söylenen rantçı ve peşkeşçi ifadelerine karşın “Sen siyasi partinin ilçe başkanı olabilirsin siyaseten kendini ifade edebilirsin ama bir belediye başkanına rantçı peşkeşçi hele hele ihanet ediyor diyemezsin. Bu sözleri aynen iade ediyorum.”dedi.

Başkan Kanar skandal açıklamaların ardından “Bahse konu olan firmanın yetkilileri ile görüştüğünü ifade ederek, iyi parti yönetiminin defalarca bilgilendirildiğini, ikna ve tatmin olduklarını ama buna rağmen meydana çıkıp hakarete varan sözler sarf edildiğini dile getirdi

Biz hep beraber topluma bir şeyler yapalım diye uğraşıyoruz kalkmış meydanda rantçı peşkeşçi bir ihanetten bahsediliyor şeklinde sözlerini sürdüren Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Birini eleştirebilirsiniz ama bunun bir sınırı var ben bunu bir ilçe başkanına yakıştıramıyorum yazıklar olsun seçilmiş insanlara bu şekilde hakaret edemezsiniz aynen iade ediyorum.”dedi.

 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin