____Başkan Özkan ‘Kadınlar Günü’nü kutladı____

Kadınların eğitimden sanata, bilimden siyasete kadar hayatın her alanında başarı ile yer almasının oldukça önemli olduğunu belirten Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Kadınlarımız daha huzurlu bir yaşamı ve aydınlık bir geleceği hak ediyor. Cennetin annelerin ayaklarının altında olduğunu söyleyen bir peygamberin ümmeti olarak kadına her türlü saygıyı göstermek gerektiği unutulmalı” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle açıklamalarda bulunan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, kadınların eğitimden sanata, bilimden siyasete kadar hayatın her alanında başarı ile yer almasının oldukça önemli olduğunu söyledi.

Kadınların fedakarlığı ve ürettiği değerler ile geleceğimizi şekillendirdiğini belirten Özkan, kadınlara verilen değerin, medeni toplum olmanın en önemli göstergesi olduğunu söyledi.

Kadınların toplumda hak ettiği saygıyı görmesi ve daha iyi yaşam şartları elde etmesinin önemine vurgu yapan Özkan, “Ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin bir ölçütü de kadına verilen değer ve saygıya bağlıdır. Ekonomide ve sosyal yaşamda sürdürülebilir bir büyümenin sağlanabilmesi için kadınların kendini ifade etme özgürlüğünün bulunması oldukça önemlidir. Sevgi, saygı, fedakârlık ve hoşgörünün simgesi olan kadınlar, huzurlu, sağlıklı ve modern bir toplumun da mimarlarıdır. Ayrıca kadınlar aile ve iş yaşamında üstlendikleri sorumluluklar ile de hayatın her alanında büyük rol oynamaktadır” dedi.

Ailenin temel taşı

Çağdaş ve aydınlık bir ülke olmak için kadınların eğitimli, bilgili, bilinçli ve söz hakkına sahip olması gerektiğine dikkat çeken Özkan, kadınların eğitimden sanata, bilimden siyasete kadar hayatın her alanında başarı ile yer almasının oldukça önemli olduğunu kaydetti.

Kadınların aynı zamanda ailenin de temel taşı olduğunun altını çizen Özkan, “Kadınlarımız daha huzurlu bir yaşamı ve aydınlık bir geleceği hak ediyor. Bu nedenle cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadının güçlendirilmesi, toplumumuzun refahı ve sürdürülebilir kalkınması için olmazsa olmaz koşuldur. Cennetin annelerin ayaklarının altında olduğunu söyleyen bir peygamberin ümmeti olarak kadına her türlü saygıyı göstermek gerektiği unutulmalı. Bu duygu ve düşüncelerle ‘Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin