___”ERGÜN KOÇ, RAHATSIZ AMA…!” _____

Gürel ERGEN

Sayın ve sevgili okurlarımız;

Yerel seçimler yaklaştıkça belediye başkan adaylarından birisi,  anketlerdeki oy oranının  düşük çıkmasının yarattığı endişe sonucu olsa gerek, giderek agresifleşiyor. Daha ortaokul öğrencisi iken tanıdığım bu kişi, yayınladığımız bir habere düzeltme göndereceğine,kendisine ve aday olduğu makama hiç yakışmayan bir asabiyetle habere yanıt vermeden önce, sitemizin okunmadığından tutun da, böylesi haberleri çok  okunmak için kasıtlı yazdığımıza varıncaya kadar aklına geleni saymış dökmüş! Oysa medeni insanlar böylesi  sorunları polemiğe yol açmadan çözerler. Demokrat Parti Karacabey İlçe Başkanı Zeki Gülan’ın yaptığı gibi;  “Rahatsız olduğum doğru ama…” diye başlayan bir düzeltme yazısı gönderirdiniz… Yayınlar ve konuyu kapatırdık. Klavyeşörlüğe ne gerek  vardı?!

Yaşını başını doldurmuş bu şahsiyet, kendisinin ruh ve beden sağlığının yazı sahibinden çok daha iyi olduğunu  da iddia ediyor. Beden sağlığını bilemeyiz ama, ruh sağlığının  iddia ettiği gibi pek de yerinde olmadığı, sabah-akşam değiştirdiği siyasi parti sayısının sayılamayacak kadar çokluğundan belli değil mi?

Kendileri, ileride yazılacak olan Karacabey’in Siyasi Tarihi’nde parti değiştirme sayı ve sıklığında, kırılamayacak bir rekorun sahibi olmak bir yana, başvuruda bulunmuş olsa  Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na dahi girebilir. O yüzden, kendisine tam dördüncü kez Karacabey Belediye Başkanlığı’na değil, Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na  girmeye aday olmayı öneriyoruz.

Kendilerine sormak isteriz:

Okunmadığını (!) iddia ettiğiniz  bir sitenin, sizinle ilgili haberi yayınlanır yayınlanmaz, hiç vakit kaybetmeden okuma fırsatını nasıl yakaladınız ve anında sosyal medyada cevap yazdınız?

Demek ki; pek çok kişi gibi siz de karacabeyyenihaber‘in  sıkı takipçilerindensiniz.

Bakın nasıl da okuyorsunuz… Şikayetimiz yok!  Devam edin!

Haberimizi rahatsızlığınız üzerine  ve sizin çok yakınınızdaki (Adı bizde saklı) bir kişinin yardımları ile oluşturduk. Ama asla kesin bir ifade kullanarak “Adaylıktan Çekilecek” demedik. “Çekilecek mi?” diye sorduk. Bırakalım da kimin haklı olduğunu zaman göstersin !

Rahatsızlığınız konusunda üzgünüz. Allah şifa versin.

Bakınız; gribal enfeksiyon geçiriyor olsanız da, sonuçta rahatsızsınız.  Okunmuyoruz(!) diye lütfen kendinizi üzmeyiniz!

Çünkü, karacabeyyenihaber.com’un yayınlanma amacı; maddi kazanç sağlamak değil, sadece Karacabey’e hizmet etmektir.

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.”

Biz, bugüne kadar Karacabey’de pek çok eksikliği ve yanlışı gündeme getirdik. Ve başta belediye başkanlığı, yayınlarımızı dikkate alarak pek çoğunu düzeltme yoluna gitti. Karacabey halkı adına kendilerine teşekkür ederiz.

Ya sizin seçilmeniz halinde, on yılda yaptıklarınızın ve yapacaklarınızın teminatı nedir? Devletin Susurluk, Mustafakemalpaşa ve Karacabey ile birlikte tesis ettiği doğalgaz ile övünmek mi?  Yoksa, Bursa Caddesine yeni bir eşek heykeli daha dikmek mi?

Ve de yıllarca başkan yardımcılığınızı yaptırdığınız halde  son döneminde  soğan pazarı kantarına sürgüne gönderdiğiniz şahsın benzeri  ikinci bir “talihli” yaratmak mı?

İyi bilinmelidir ki, KARACABEY BİZİM SEVDAMIZDIR!

Sadece siz okuyor olsanız bile,  karacabeyyenihaber.com varlığını  sürdürecektir!!!

Bu böylece biline…!!!

Lütfen Paylaşın ve Beğenin