____________İstiklal Marşımız___

Başkan Özkan’dan İstiklal Marşı’nın kabulüyle ilgili anlamlı mesaj

Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’nın, milli mücadele ruhunu ve Türk Milleti’nin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıttığını kaydeden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen İstiklal Marşı’nın, bugün 98’inci yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla anlamlı açıklamalarda bulundu.

“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen İstiklal Marşı’nın, bugün 98’inci yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Özkan, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u da saygıyla ve rahmetle andıklarını söyledi.

Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’nın, milli mücadele ruhunu ve Türk Milleti’nin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıttığını kaydeden Özkan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milleti, o dönem her türlü zorluk ve imkansızlığa rağmen topyekûn şekilde büyük bir inanç ve kararlılıkla, birlik ve beraberlik içerisinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğine yürüttüğü Kurtuluş Savaşı’nı, tarihte eşine az rastlanır şekilde büyük bir zaferle sonuçlandırmayı başarmıştır. Aziz milletimiz, milli birlik ve beraberliği, demokrasi ve bağımsızlığımızı her zaman en kadim emanet bilerek, her türlü dış tehdide karşı el ele, omuz omuza mücadele vermiştir. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy da halk ile daima iç içe mütevazı bir yaşam sürmüş; duruşu ve cesareti ile örnek bir kişilik olmuştur. Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı ile bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu gösteren ve kurtuluş mücadelesine her şeyiyle destek olmuş Mehmet Akif’i saygıyla yâd ediyoruz. İstiklâl Marşı’mızın TBMM tarafından kabulünün yıl dönümünde, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin