____Limak Enerji Can Dostlarımızı Unutmadı___

LİMAK ENERJİ YAZ SICAKLARINDA SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
LİMAK ENERJİ, CANDOSTLARINA YARDIM ELİNİ UZATTI
‘SEVGİMİZ, ENERJİMİZ SİZİNLE’ PROJESİ SOKAK HAYVANLARINA CAN SUYU OLUYOR

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla hem doğayı koruyan hem de ekosistem içerisindeki canlıların yaşam sürdürülebilirliğine destek veren Limak Enerji, yaz sıcaklarında sokak hayvanlarını unutmadı. 4 şehirde, 100’e yakın işlem merkezi ile müşterilerine hizmet sunan Limak Enerji, sıcak havadan olumsuz etkilenen sokak hayvanları için müşteri işlem merkezlerinin önüne su ve mama kapları yerleştirdi. Sıcak yaz günlerinde hayvanların özellikle su ihtiyaçlarının arttığına dikkat çeken şirket, hizmet verdiği Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki hayvanların yazı susuz geçirmemeleri için ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ Projesine start verdi. Limak Enerji bu proje ile sokak hayvanlarının yaşam haklarını korumayı ve toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Hava sıcaklıklarının arttığı bugünlerde sıcaklıkların insanlar kadar hayvanların sağlığı üzerinde de olumsuz etki oluşturabileceğinden yola çıkan proje ile şirket, tüm işlem merkezlerine temiz mama ve su kapları bırakarak kedi, köpek ve kuşların bu besinlerden faydalanmasını sağlıyor.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Dünyamızdaki bütün canlılara yönelik sorumluluklarımız olduğunun farkındayız. Ekolojik dengenin ve doğal güzelliklerinin korunması için çalışıyoruz. Hayvanları korumak ve bu konuda farkındalığı artırmak adına bu projeye imza attık. Bu tür projelerin sayıca fazlalaşması doğal yaşamın korunması açısından umut verici. Çalışmamız sadece yaz ayları için değil, kış aylarında da yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarımızın imdadına yetişecek. Bu proje kapsamında sokak hayvanlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmeyi ve bu sıcak günlerde onlara su ve mama sunarak, ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz. Projemiz uzun yıllar minik dostlarımızın hayatına dokunmaya devam edecek. Özellikle hizmet verdiğimiz bölgede yaşayan sokak hayvanlarına yardımcı olurken, bölgemizdeki çocuklara ve yetişkinlere de hayvan sevgisini aşılamayı görev ediniyoruz.” dedi.

Limak Enerji, vatandaşların yaz boyunca evlerinin önünde su kapları bulundurmasının bu sıcak günlerde tüm hayvanlara yardımının dokunacağını belirtti. Şirket sosyal medyadan yaptığı paylaşımla takipçilerine de “Lütfen siz de küçük dostlarımızı unutmayın.” mesajı verdi.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin