____Yıkıma Devam___

Karacabey Belediyesi’nin, ilçe genelinde yangın ve yıkılma gibi nedenlerle insan hayatını tehdit eden ve kötü görünüme neden olan metruk binalarla mücadelesi sürüyor. Başkan Ali Özkan’ın göreve gelmesinden bu yana ilçedeki 90 metruk binayı yıkan Karacabey Belediyesi, binaların bulunduğu bölgeyi çevre güzelleştirmeleriyle birlikte daha yaşanabilir hale getirdi.

Karacabey Belediyesi’nin modern ve yaşanabilir kent hedefiyle ilçe genelinde görüntü kirliliğine neden olan, aynı zamanda insan hayatını da tehdit eden metruk binaları yıkım çalışmaları aralıksız sürüyor.

Karacabey Belediyesi, Başkan Ali Özkan’ın göreve gelmesinden bu yana ilçedeki 90 metruk binayı yıkarak, binaların bulunduğu bölgeyi çevre güzelleştirmeleriyle birlikte daha yaşanabilir hale getirdi.

Mücadele sürecek

Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçe genelinde farklı bölgelerde kullanılmayan ve yıkılmak üzere olduğu için de bölge sakinleri için tehlike arz eden binaların, yer sahipleri ile diyaloğa geçilerek yıkımlarının gerçekleştirildiğini söyledi.

İlçe genelinde bu zaman kadar yıkılan metruk binaların ardından ortaya çıkan boş arazilerin de kısa süreli kent trafik sıkışıklığına çözüm olduğunu ifade eden Özkan, metruk binaların yıkım işlemlerinin yıl boyunca devam edeceğini kaydetti.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin