___Gemlik’te 19 Mayıs’a Yakışacak Eylem__

Darısı Karacabey Karadağ’a


Gemlik Belediyesi, 216 metre uzunluğundaki Atatürk imzasını ilçenin en yüksek tepesine yazdı.

Gemlik’in birçok çok yerinden görülen imza, ilçenin yeni sembolü olurken, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Dünyanın en büyük Atatürk imzasını zirveye yerleştirdik. Atatürk bütün Türk milletinindir” dedi.

Gemlik Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sembol imzasını, tüm ilçeden görülen tepeye yazdı. Şahinyurdu mevkiinde, yangın sonucu orman vasfını kaybetmiş arazide yaklaşık on gün süren yoğun çalışmanın ardından tamamlanan Atatürk’ün imzası,  Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve belediye meclis üyeleri tarafından boyandı.

Atatürk’ün imzasının Gemlik’in en görünür tepesinde olduğunu kaydeden Başkan Sertaslan,   İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na iniş yapan uçakların da rotası üzerinde bulunduğun belirtti.

Dünyanın en büyük Atatürk imzası

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçenin gurur kaynağı olacak imza ile ilgili şunları söyledi: “Milletimizin Kurtuluş Savaşı’na başladığı, büyük önderimizin Samsun’a ayak bastığı gün 19 Mayıs. Bir milletin kurtuluşunun ilk adımı. Koronavirüs salgını nedeniyle kutlama yapmak mümkün olamadı. Fakat hemşerilerimizin var olan beklentilerini karşılamayı kendimize görev biliriz. Bu bayramın sönük geçmesine izin vermemek için böyle bir çalışmayı gerçekleştirdik. Dünyanın en büyük Atatürk imzası oldu. 20 dönüm arazi içine yerleştirildi, 30 kamyondan fazla taş kullanıldı.”

 “Atatürk bütün Türk milletinindir!”

“Atatürk bütün Türk milletinindir. Her siyasi partiye mensup, her görüşe sahip hemşerilerimiz çalışmamızı mutlulukla takip ediyor” şeklinde konuşan Başkan Sertaslan, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “19 Mayıs bizim için önemli bir gün ve bu güne yakışır bir kutlama yapmamız gerekiyordu.

Bu yıl ilk defa bu bayramda meydanlarda değiliz. Ayrıca bu yıl 19 Mayıs Yüce Allah’ın âlemlere rahmet olarak gönderdiği Kuran’ı Kerim’in ilk ayetinin indiği güne denk geldi. Bütün ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Kadir Gecesi’nin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

BU DA BİZİM NOTUMUZ:

HATIRLANACAĞI GİBİ UZUN BİR SÜRE ÖNCE KARACABEY’İN ZİRVESİ OLAN KARADAĞ’A, BELEDİYE TARAFINDAN “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” ÖZ DEYİŞİNİN YAZILMASI GÜNDEME GELMİŞTİ.

HER NESENSE BU SÖZÜN KARADAĞ’A YAZILMASI BİR TÜRLÜ GERÇEKLEŞTİRİLEMEDİ. BAZI NEDENLERLE YAZILAMAYAN BU SÖZ YERİNE KARACABEY BELEDİYESİ DE, GEMLİK’İ ÖRNEK ALIP, KARADAĞ’IN ZİRVESİNE KARACABEY’İN HER YERİNDEN VE ÖZELLİKLE BURSA-ÇANAKKALE ÇEVRE YOLUNDAN RAHATLIKLA GÖRÜLEBİLECEK BÜYÜKLÜKTE ATATÜRK’ÜN  DEV İMZASINI NAKŞEDEMEZ Mİ? 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
E-bulten