___Karacabey Belediyesi Vatandaşın ve Esnafın Yanında

Karacabey Belediyesi, küresel salgınla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağında, vatandaşların ve esnafın mağdur olmaması için cumartesi günleri ilçe merkezinde kurulan halk pazarı ile Yeniköy’de kurulan halk pazarlarının, cuma günü kurulması kararını aldı.

Bu kapsamda, Zabıta Müdürlüğü ekipleri de pazarlarda sıkı denetim yaparak, esnafın ve vatandaşların tedbirlere uyması için kontroller gerçekleştirdi.
Karacabey Belediyesi, küresel salgınla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağında, vatandaşların ve esnafın mağdur olmaması için önemli bir adım attı.

Karacabey Belediyesi, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında vatandaşların ve esnafın mağdur olmaması için cumartesi günleri ilçe merkezinde kurulan halk pazarı ile yazlık tatil beldesi Yeniköy’de kurulan halk pazarlarının, cuma günü kurulması kararını aldı.

Bu kapsamda, Zabıta Müdürlüğü ekipleri de pazarlarda sıkı denetim yaparak, esnafın ve vatandaşların sağlık tedbirlerine uyması için kontroller gerçekleştirdi.

Devlet-millet iş birliği vurgusu

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın ve esnafımızın hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağından olumsuz etkilenmemeleri için bu iki kurulan pazarı, cuma gününe aldık. Ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de alanda sıkı kontroller yaparak, vatandaşların tedbirlere uyup uymadığını kontrol etti. Vatandaşlarımız ve esnafımız, devletimizce alınan tedbirlere harfiyen uyuyorlar. Uymayanlar için zaten gerekli ikaz ve gerekirse cezai işlemler uygulanıyor. İnşallah, devlet-millet iş birliği ile bu günleri kısa sürede geride bırakacağız” dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin