___Karacabey Belediyespor Başkanından Açıklama___

KAMUOYUNA DUYURU

Ben UĞUR KOÇAK, 25 yıl gibi bir süredir KARACABEY ilçesinde ticaret ile uğraşmaktayım.Bu kadar yıldır Karacabey’imize faydası dokunacak her türlü faaliyetin içinde olmayı bir borç bildim.Nihayetinde Karacabey Belediye Spor Kulübü ile bu durumu taçlandırdığı mı düşünmekteyim.2 yıl yönetim kurulu üyeliği ve son 3 yıldır kulüp başkanlığı olmak üzere 5 yıldır Karacabey Belediye Spor Kulübüne ve yine 2 yıldır Kulüpler Birliği İcra Kurulu üyeliği yaparak tüm Türkiye ve profesyonel lig’te Karacabey Belediye Spor Kulübümüzü başarı ile tanıtımını ve temsilini gerçekleştirdiğim kanısındayım.

Geldiğimiz noktada, son bir kaç gündür sosyal medya başta olmak üzere kulübümüz üzerinden asılsız bir takım haberler üretilerek bu kulübe gönül vermiş arkadaşlarımızın ve taraftar gruplarımızın olumsuz yönlendirilmesini üzüntüyle takip ediyorum.

Bu olumsuz havayı dağıtmak adına ve doğru bilgiyi vermek için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Geçen süre zarfında yaşadığımız olumlu olumsuz bir takım durumlar karşısında yorulduğumu belirtmekle birlikte Karacabey Belediye Spor Kulübümüzü bir üst lige veya daha yukarılara taşıyabilecek yapının kurulması gerekliliği kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu sebeple Onursal Başkanımız sayın Ali ÖZKAN ve yönetimimiz tarafından bir takım profesyonel kişiler ile ortaklık görüşmelerimiz olmaktadır. Bu görüşmeler öncelikle kulübümüzün çok daha iyi yerlere gelmesi adına yapılmaktadır.

Türkiye’de bulunan tüm liglerde Karacabey Belediye Spor Kulübünün oyuncularına sezon ortası takımı terk eden 2 oyuncu haricinde,çalışanlarına hiçbir borcu bulunmayan nadide kulüplerden biri olduğunu ve spor camiası içerisinde mevcut durumumuzun haklı gururunu taşıdığımızı da belirtmek isterim.

Ayrıca bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğüm Karacabey Belediye başkanımızın aynı zamanda Karacabey Belediye Spor Kulübü’ne de başkanlık yapması talep edilmektedir. Belediyeler Kanunu’na göre Belediye Başkanları profesyonel spor kulüplerinde başkanlık yapamaz,yönetiminde dahi bulunamaz.Bu sebeple talep edilen durumun gerçekleşmesi imkansızdır.

Şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışımızı her zaman ön planda tutarak yine Karacabey’de yönetime veya başkanlığa talip olacak arkadaşlarımızında önünü kesmeden tam destek mantığı ile deneyimlerimizi ve bilgi birikimimizi paylaşarak istekli ve talip olanların yanında olacağım, bu bağlamda yeri geldiğinde sevdalısı olmadığımız koltuğumuzu da bırakmaya her zaman hazır olduğumu belirtmek isterim

Ben UĞUR KOÇAK olarak sevdanım koltuk değil, KARACABEY olduğunu net bir şekilde ifade ederim.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin