___Karacabey “Özkan’la Devam” Dedi___

KARACABEY’DE ÖZKAN İPİ GÖĞÜSLEDİ!

Büyükşehir ve ilçelerde resmi olmayan yerel seçim sonuçları belli oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre Bursa’da CHP Nilüfer ve Mudanya’nın yanı sıra Gemlik’te de belediye başkanlığını kazanıyor. Yenişehir’de ise Cumhur ittifakının MHP’li adayı Davut Aydın ipi göğüslüyor. Diğer tüm ilçelerde ise  AK Parti’nin adayları kazandı.

Karacabey ilçesinde belediye başkanlığını Cumhur İttifakı’nın AK Parti adayı Ali Özkan  yeniden kazandı.

Resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Ali Özkan 10 bin 109 oy aldı. İYİ Parti adayı Ayhan Tayfur ise 8 bin 491 oyla Ali Özkan’ın gerisinde kaldı.

Karacabey Belediye Başkanlığı seçiminde 63 bin 222 seçmen bulunurken, 55 bin 157 kişi sandığa gitti. 221 sandığın bulunduğu Karacabey Belediye Başkanlığı seçiminde, 2 bin 126 oy geçersiz sayıldı. Buna göre, 21 bin 336 oy alarak yüzde 40.23 oy oranıyla AK Parti’nin adayı Ali Özkan, 18 bin 973 oy alarak yüzde 35.78 oy oranıyla İYİ Parti’nin adayı Ayhan Tayfur’u geride bıraktı.

ALİ ÖZKAN KİMDİR?

Karacabey’de 1967 yılında dünyaya gelen Ali Özkan; ilk, orta ve lise öğrenimini Karacabey’de tamamladı.  İstanbul Universitesi İktisat Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Özkan, üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilenirken; siyasi ve sosyal yönden birçok çalışmanın içerisinde sorumluluk üstlendi.  Evli ve 2 kız çocuk babası olan Ali Özkan, İngilizce bilmektedir.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin