___Karacabey’de “Sıfır Atıkla Sürdürülebilir Geleceğe Projesi”

Kentin geleceğini inşa etme noktasında önemli çalışmalara imzaatan Karacabey Belediyesi’nin, çevre konusundaki hassasiyeti somut projeleri de beraberinde getiriyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirmeye hazırlandıkları “Sıfır Atıkla Sürdürülebilir Geleceğe’’ projesi kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ile bir araya gelerek, konuyla ilgili istişarelerde bulundu.Karacabey Belediyesi, geleceğe daha yaşanabilir bir çevre bırakmak ve bu konuda toplum genelinde farkındalığı artırmak adına önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirmeye hazırlandıkları “Sıfır Atıkla Sürdürülebilir Geleceğe’’ projesi kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ile bir araya gelerek, konuyla ilgili istişarelerde bulundu.

Gerçekleşen görüşmede Başkan Özkan, projenin geldiği son durumla ilgili Dingin’e bilgiler verdi.

Dönüşüm ağına kırsal mahalleler de dahil ediliyor

Başkan Ali Özkan görüşmede yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı sıfır atık projesi kapsamında, ilçemiz aktif olarak faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bu kapsamda, tüm kamu, kurum ve kuruluşlarında sıfır atık yönetim sistemleri kuruldu. İlçe merkezine anlaşmalı firma tarafından kumbaralar konuldu. Aynı şekilde, bilindiği üzere ilçe yoğunluğunun önemli bir kısmı kırsal mahallelerde ikamet ediyor. Şimdi ilçe bütününü ele alan çalışma ile kırsal mahallelerimizde ikamet eden ve tarımla uğraşan halkımıza yönelik sıfır atık bilinci uyandırma ve sürdürülebilir ekolojik çevre için gerekli alt yapının kurulmasını sağlayarak, dönüşüm ağına kırsal mahallelerimizi de dahil edeceğiz’ dedi.

Temel amaç bilinçlendirme

Projelerinin üç aşamalı olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise temel amaçlarının eğitim ve bilinçlendirme, yerinde gözlem ve atıkların bertaraf edilmesi olduğunu belirtti. Dingin, sağlıklı bir gelecek için bu tür projelerin önemli olduğunun altını çizerek, projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin