___Karacabey’de Trafik Polisi Var mı?___

Trafik Polisinin görevinin “Trafiği düzenlemek, trafiği denetlemek ve meydana gelen trafik kazalarındaki iş ve işlemleri yürütmek” olduğu herhesin malumudur.

Trafik Polisi, Trafik Kanunu ve bağlı mevzuatın çizdiği sınırlar içerisinde, trafiğin yönetim ve denetimi, araç tescil, sürücü belgesi, trafik kazaları ve ceza işlemleri ile önleyici güvenlik hizmetlerini yerine getirme bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Trafik polisi sadece akan trafikte değil,duran trafikte de (yasak bölgeye park gibi) kazaları önleyici tedbirlerin alınmasını sağlar.

Karacabey Yenice Mahallesi 149 Nolu sokağın tam Bursa Caddesi’ne çıkışında ışıklara doğru 20 metrelik bölümde,  park yasağı bulunmasına rağmen bazı sürücülerin zaman zaman bu bölgeye araçlarını park ederek, trafiği zora soktukları ve kazalara neden oldukları gözleniyor. 

Bugün de (Plakası bizde saklı) iki aracın yasak bölgeye park ettiğini ve saatlerce  gidiş gelişli olan bu bölgede trafiği aksattığını, vatandaşlık görevi diyerek Polis 155 hattına  bildirmemize rağmen ilgilenen olmadı.

Trafik polisinin, kaza mahalline ivedilikle intikalinden, kaza olasılığı çok yüksek olan bir yere gelerek, önleyici tedbirleri alması çok daha önemli değil midir?

Fotoğraflar her şeyi anlatıyor…

VATANDAŞ OLARAK MERAK EDİYOR VE SORUYORUZ:

NEREDE BU TRAFİK POLİSİ ? 

 

 

 

 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin