___Karacabey’in Şampiyonluğu Tehlikede mi?___

GÜREL ERGEN– Karacabey kamuoyunda giderek yaygınlaşmakta olan bir söylentiye göre; Karacabey Belediye Spor’un şampiyonluğu iptal edilebilirmiş!

Kahvehane dedikodusu diyeceğim ama, kahvehaneler de kapalı.

İddia o ki, dünyayı kasıp kavuran koronavirüse karşı alınan korunma önlemleri kapsamında, öncelikle ülkemizdeki tüm spor karşılaşmalarının seyircisiz oynanması kararı alınmış ve bir hafta karar uygulanmıştı.

Ancak görüldü ki, durum sanılandan daha ciddi ve salgının yayılma olasılığı çok yüksek…O zaman da müsabakaların belirsiz bir tarihe kadar ertelenmesi gündeme getirildi. Kararı Gençlik ve Spor Bakanı bizzat açıkladı.

Ve şimdiii gelelim sadede…

TFF Başkanı Nihat Özdemir, liglerin nisan ayında başlayacağını bildirirken, bazılarına göre liglerin ne olacağı konusunda belirsizlik varmış!

Bunu kim söylüyor? Yetkili biri mi? Yoo! Sadece bulanık suda balık avlamaya çalışan birileri…

Neymiş?

Bu belirsizlik ortamında, liglerin tümüyle iptali ve her şeye yeni baştan  başlanması gerekecekmiş! Ve sonuçta, Karacabey Belediye Spor’un şampiyonluğu da böylelikle elinden alınacakmış!

Bunu iddia edene, “Senin anan güzel mi?” denmez mi?

Yaz,kış,sıcak,soğuk,uzak, yakın demeden deplasmanda koştur, ter dök. Ve ananın ak sütü  gibi helâlinden  kazandığın şampiyonluk lağvedilsin!

Olacak iş mi bu?

Var mı öyle babayiğit ?

Bu varsayımı ortaya atanlar, Türkiye Cumhuriyeti Medenî Hukuku’nda ”Kazanılmış hak geri alınamaz” koşulu bulunduğunu bilmiyor sanırım.

Her şeye rağmen, tersi bır durumda, Karacabey Belediyespor’un, yeşil sahalardaki başarısını, hukuka karşı da göstereceğinden kimsenin kuşkusu olmasın!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
E-bulten