___Özkan’a CHP İl Başkanından Sert Sözler___

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İstanbul’da yaşanan sel felaketinin faturasını seçilmiş 3 aylık Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çıkarmaya kalkışırken “Anıtkabir ziyareti” ifadesini de yakışıksız bir aşağılama eşliğinde kullanan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın yaklaşımını eleştirdi.

Akkuş, AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili kullandığı “Halkı ilgilendiren bir bayram değil”, “Ormancılık Haftasında da trenleri bedava mı yapalım?” şeklindeki skandal ifadelerin üzerinden henüz birkaç hafta geçmişken, AKP’li Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın da benzer yaklaşımlar sergilediğini, bu tavrın kabul edilemez olduğunu söyledi.

ELEŞTİRİ GÖRÜNTÜSÜ ALTINDA ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR

Hatırlanacağı üzere Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İstanbul’daki su baskınlarıyla ilgili olarak attığı twitter mesajında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “Anıtkabir Ziyareti” üzerinden hedef alarak, “Ekrem İmamoğlu sizce önümüzdeki hafta ne yapacak? A)Anıtkabir ziyareti, B)Kazdağları eylemcilerine destek ziyareti, C)Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına cevap, D)İptal ettiği mazgal ve kanal temizleme ihalesi için start vermek, E)Tatiline kaldığı yerden devam etmek” ifadesini kullanmıştı.
CHP Karacabey İlçe Başkanı Süleyman Tuğ’un konuyla ilgili olarak Ali Özkan’ın yakışıksız mesajına gereken cevabı verdiğini hatırlatan İl Başkanı Akkuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret etmenin sanki küçültücü ve dalga geçilecek bir eylemmiş gibi nitelenmesine tepkisini, “Ali Özkan önce kendi çalışma bölgesi olan Karacabey’le ilgili sorulara cevap versin” dedi.
İşte o sorular:
a) 9 Eylül 2009 tarihinde İstanbul’da Ayamama Deresi taşıp 7 işçi kadınımız servislerinin, 6 tır şoförümüz de İkitelli Tır Parkı’nda araçlarının içinde can verip, toplamda 31 kişi ölürken hangi tweeti atıp kiminle dalga geçmeye kalktınız?
b) Karacabey Sanayi Sitesi’ni defalarca su basıp, esnafımız dükkanları önlerinde kayıkla ve oltayla sizi ararlarken hangi tweeti atıp kimlerle dalga geçmeye kalktınız?
c) Şiddetli yağmurlarda Saadet Mahallesi içinden dere gibi akan yağmur sularını vatandaşlarımız çekip canlı yayın yaparken hangi tweeti atıp kimlerle dalga geçmeye kalktınız?
d) Yeniköy ve Malkara sokaklarını su basıp ortalık çamur deryasına döndüğünde hangi tweeti atıp kimlerle dalga geçmeye kalktınız?
e) Başına akrabanızı oturttuğunuz dernekten birtakım dolandırıcılara usulsüz şekilde para transferi yapılırken hangi tweeti atıp kiminle dalga geçmeye kalktınız?

İSTANBUL HEZİMETİNİN HAZIMSIZLIĞININ SONUÇLARI

Akkuş, İstanbul seçimleri hukuksuz olarak iptal edildikten sonra, ikinci seçimde halkın, kendi iradesine yapılan saygısızlığı tokat gibi hazımsızların suratına vurduğunu ve 800 bini aşın oy farkıyla Ekrem İmamoğlu’nun yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğini hatırlatarak, “Siz öncelikle kendi şehrinizin sorunları ile ilgilenin; bağlı bulunduğunuz Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin neden borç batağında yüzüyor olduğunu araştırın. Maaş ödemeleri için bile neden kredi kullanmak zorunda kaldığına bakın ve Bursa’yı kimlerin bu hale getirdiği üzerine kafa yorun. 25 yıldır mensubu olduğunuz partinin yönettiği İstanbul şehrinin altyapı günahını yeni seçilmiş 3 aylık başkana yükleyeceğinize; yaklaşık 35 yıl önce Rahmetli Fuat Mert Başkan zamanında yapılmış olan Karacabey altyapısının yakında size sorun çıkarmaması için gerekli önlemleri alın. İstanbul-İzmir yolu için sosyal medyadan millete laf yetiştireceğinize hiç olmazsa Karacabey’in ana caddesini bir düzeltiverin. Yenisinden vazgeçtik, en azından tamir edebileceğinizi şu vatandaşımıza bir gösteriverin. Yapmadıklarınızla değil, yaptıklarınızla hatırlanın” diye konuştu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin