__Başkan Özkan,Gazi Mustafa Kemal Paşa’yı Saygıyla Anıyoruz___

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özkan mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, başkomutan ve büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 81. yıldönümü vesilesiyle saygıyla ve minnetle anıyoruz” dedi.

 Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Özkan mesajında, ülkemizin kurtuluşu için yaptığı mücadele ile tüm dünya milletlerine örnek olan Mustafa Kemal Paşa’nın bu mücadelesi ile Türkün gücünü bir kez daha dünyaya gösterdiğini vurgulayarak, milletimizden aldığı destekle, yeni ve modern bir devlet kurup aydınlık yarınlarımızın temellerini attığını söyledi.

Aziz Türk milletine uygarlık düzeyine yükselme yolunu açan Atatürk’ün, daima gelişmeye ve yükselmeye ışık tutan görüşlerinin içtenlikle benimsenmesi gerektiğine işaret eden Özkan, “Gazi Mustafa Kemal’in ebediyete intikal edişinin yıldönümünde bizlere düşen görev, onun kurmuş olduğu Cumhuriyet’in değerlerini korumak ve öngörmüş olduğu yolda ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımaktır” dedi.

Bağımsızlığımızın mimarı

Başkan Özkan, yüzyıllardır dünya tarihine yön veren devlet adamları yetiştiren Türk milletinin yetiştirdiği en büyük liderlerden olan, bağımsızlığımızın mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yıl dönümünde saygıyla ve minnetle andıklarını sözlerine ekleyerek, bu vesileyle vatan topraklarının savunulmasında büyük katkısı bulunan tüm kahramanlarımızı da şükranla yad ettiklerini ifade etti.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin