__Özkan’dan Mevlid Kandili Mesajı___

Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nin ülkemize ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini temenni etti.
 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Özkan mesajında, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Tüm insanlığın, peygamber efendimizin örnek kişiliğine ve rehberliğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu ifade eden Özkan, bu güzel gecede yapılan duaların ve iyiliklerin öneminin de çok büyük olduğunu kaydetti.

Örnek olmalı

Başkan Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Peygamber Efendimiz paylaşmayı, sevgi ve saygıyı, yardıma muhtaç olanlara yardım elini uzatmayı, ben değil biz olmayı, affı, rahmeti ve merhameti sadece tavsiye etmemiş, bunları aynı zamanda yaşadığı örnek hayatında hep uygulamıştır. Kendisi, yeryüzünde güzel ahlakın adalet ve faziletin timsali olmuş, barış ve kardeşliğin tesis edilmesini sağlamıştır. Toplumun huzurunu, barışını, birlik ve beraberliğini sağlayacak böyle eşsiz fırsatları, anlamına uygun olarak en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bu vesileyle, Mevlid Kandili’nin ülkemize ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum.”

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
E-bulten