Acun’a Karacabey’den Garip Teklif

ACUN ILICALI’YA ‘GEL KARACABEY LONGOZU’NU TALAN ET’ ÖNERİSİ

Karacabey Belediyespor Başkanı İsmail Ülker, Avrupa’dan futbol kulübü satın alacağı yönünde haberler çıkan ünlü televizyoncu Ilıcalı’ya bir tweet atarak, “Sayın Ilıcalı… 2020 yılı tüm ligler oynansa da oynanmasa da ligi garantileyen tek şampiyon takımız.. Avrupa’dan kulüp almayın.. Görüşelim 5 sene sonra tüm Avrupa bizi seyretsin.. Karacabey Belediyespor” ifadelerini kullanmıştı.

Teklifle ilgilenmeyen Acun Ilıcalı’ya Karacabey Belediyespor Başkanı İsmail Ülker yeni bir tweet atarak, yeni bir teklifte bulundu. Başkan Ülker, “Sayın Ilıcalı. Futbol takımı görüşme davetimizle ilgilenmediniz. Gelin Survivor finalini Karacabey Longozunda yapın. Yeşil ile mavinin kucaklaştığı yerde. Bizim longozumuzu tanıyınca eminim bir daha Dominik’e gitmezsiniz” şeklinde ifadeler kullandı.(BASINDAN)

KARACABEY YENİ HABER DİYOR Kİ;

KARACABEY LONGOZUNU KENDİ HALİNE BIRAKIN !

Gürel ERGEN- Yukarıdaki haberde  okuduğunuz gibi, Karacabey Belediyespor Başkanı İsmail Ülker’in Avrupa’dan futbol takımı satın alacağını  açıklayan medya patronu Acun Ilıcalı’ya,  bir süre önce Karacabey Belediyespor’u almasını önerdiği ama, Ilıcalı’nın teklife yanıt vermeye tenezzül bile etmediği ifade edildikten sonra, şimdi de Karacabey Longoz Ormanları’nda Survivor proğramının finalini çekmesi öneriliyor

Twitter’dan yapılan çağrının sahibi Karacabey Belediyespor Başkanı İsmail Ülker Bey, hay aklınla bin yaşa sen !!! İyi ama acaba asıl fikir sahibi kim? Bilindiği gibi kısa bir süre önce de Şahan Gökbakar adlı bir komedyene ‘Recep İvedik 6’ filmini Karacabey Longozu’nda çekmesi için Karacabey Belediyesi’nce yalvar yakar olunmuş ve sonunda istek gerçekleşince, filmin tamamlanmasından sonra, filmcileri  longoza davet eden Karacabey Belediye görevlisi beyefendi (Afedersiniz) ‘B.klarını bile bırakıp gittiler ! ‘ diye yeri göğü inletmiş, filmin çekimine ön ayak olduğuna  da binbir kere pişman olmuştu.

Beyler! Karacabey Longoz’u film platosu değildir.Bu akıl da akıl değildir! ‘Karacabey Longozu diye bi yer var’ sloganını piyasaya sürenler daha dünyada yokken, biz yerel gazeteciler longozun korunması ve bakir kalabilmesi  için özen gösteriyorduk. O mevkide çiftliği bulunan Hilmi Büyükşekerci  Beyefendi’nin gayretleri ve marifeti ile Türkiye kuşseverleri her yıl Karacabey Longozu’nda buluşuyordu.Baylı bayanlı doğa ve kuşseverler, Büyükşekerci’nin konukseverliğinde,  kuş gözlemi yapıyor, fotoğraf çekiyordu. “Longoz, longoz !” diye mangalda kül bırakmayanların bu gerçeklerden bi haber olduklarına eminim.

Sanki  Kristof Kolomb mübarekler! Karacabey Longozu’nu onlar keşfettiler! Karacabey Longozu dünya kurulduğundan bu yana orada.Ama gözleri doğanın yeşilinin ve olanın korunmasını değil de maddiyattan başka bir şey görmeyenler burasını ranta çevirmenin yollarını arıyor! 

Karacabey Longozu’nun turizm için gezinti alanı olması çok daha akılcıdır. O’nu korumak, kollamak da hepimizin görevi olmalıdır!

Karacabey Belediyespor Başkanı İsmail Ülker’in medya patronu Ilıcalı’ya yaptığı Twitter daveti “Gel Acun Bey, sen milyar dolarlar  kazan ve Karacabey Longozu’nu talan et, git ! ‘ demekten başka hiçbir anlam taşımamaktadır.

Acun Bey, lütfen Karacabey’den yükselen bu sese de kulak tıkayınız ve asla ciddiye almayınız! 

Rabbim, Karacabey Longozu’nu korusun.

Amin…

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
E-bulten