AK PARTİ İL BAŞKANI TORUN’DAN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Gemlik İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği 40. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

AK Parti Gemlik İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımı ile gerçekleştirildi. Burada konuşan İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa’da süren FETÖ soruşturmaları kapsamında son durum hakkında bilgiler verdi. Başkan Torun, Bursa’da hizmet veren 110 kamu kuruluşunda toplamda 2 bin 828 kişinin açığa, 975 kişinin de gözaltına alındığını belirtti. Başkan Torun, soruşturmalar kapsamında içinde bazı işadamlarının da bulunduğu 459 kişinin tutuklandığını ifade ederek, “221 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı” dedi.

FETÖ İLE MÜCADELE HIZ KESMİYOR

En çok açığa alınma durumunun milli eğitimde yaşandığını anlatan Başkan Torun, “Milli eğitimde 1548 kişi açığa alındı ve bunların arasından 1117 kişi mesleğinden ihraç edildi. Bursamızda 117 kişi ise halen aranıyor. FETÖ ve uzantılarına karşı mücadelemiz ilk günkü kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı.baskan-torun-gemlikte-gundemi-degerlendirdi-2

FİTNECİLERE İNAT HER ZAMANKİ GİBİ İŞİMİZE BAKACAĞIZ

Başkan Torun, Bursa teşkilatlarının her zaman bir yandan ülkemizi bölmeye çalışan şer odaklarına karşı mücadele ederken bir yandan da ülkemizin önüne konulan büyük hedefler yolunda projelerini bir bir hayata geçiren hükümetlerinin en büyük destekçilerinden biri olduğunu belirterek, “Bize düşen her zaman olduğu gibi bir ve beraber olmaktır. Yaşanılan gelişmeleri fırsat bilerek birliğimizi bozmaya, aramıza fitne sokmaya çalışanlar var. Bazı fitnecilerin partimize, teşkilatlarımıza zarar vermeye çalıştıklarını hep birlikte görüyoruz. Uyanık olacağız, bir, beraber ve güçlü olacağız. Dezenformasyon çabalarından etkilenmeden, Cumhurbaşkanımız ve Kurucu Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan gibi, Başbakanımız, Genel Başkanımız Sn. Binali Yıldırım gibi bu ülkenin geleceği için dur durak bilmeden, yorulmadan, dinlenmeden, adeta koşmaya devam edeceğiz” dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin