Ali Özkan’dan 23 Nisan kutlama mesajı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, bin yıllardan bu yana Türk milletinin hangi şart altında olursa olsun, esareti asla kabul etmediğini ve bunun en büyük teminatının da gelecekler nesiller ve çocuklar olduğunu söyledi.


 Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla önemli bir mesajyayınladı.

Başkan Özkan mesajında, bin yıllardan bu yana Türk milletinin hangi şart altında olursa olsun, esareti asla kabul etmediğini ve bunun en büyük teminatının da gelecek nesiller ve çocuklar olduğunu söyledi.

Tarihimizin dönüm noktalarından biri

Ali Özkan, mesajında şu ifadelere yer verdi“Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Bundan tam 98 yıl önce bu asil millet, emperyalist işgalcilere en güzel cevabı vermiş ve bu sayede aziz vatan toprakları istiklale kavuşmuştur.Günümüzde de bu sömürücü zihniyet yerli işbirlikçileri ile tekrar en son oyunlarını bir kez daha sergilemeye kalkmış ve yine milletin sarsılmaz iradesinden hak ettiği cevabı bir kez daha almıştır. Bin yıllardır sürdürülen bu sarsılmaz özgürlük tutkusu ve diğer milletleri saran şefkat ve kucaklama anlayışı, diğer mazlum dünya milletlerinin de duası ve umududur. Bu aziz vatanın ve asil ruhun en büyük teminatı da ahlaki değerlerle donatılmış ve gururumuz olan gençler ve çocuklarımızdır. Bu vesile ile bir kez daha, milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi, aziz şehitlerimiz başta olmak üzere rahmetle anıyor, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin