Ali Özkan’dan ‘Evet’ Çağrısı

Karacabey’deki sivil toplum kuruluşları ile 85 mahalle muhtarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan; Güçlü ve Büyük Türkiye için ‘EVET’ çağrısında bulundu.


16 Nisan’da gerçekleştirilecek ‘Anayasa Değişikliği Referandumu’na sayılı günler kala, ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile 85 mahalle muhtarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan; Güçlü ve Büyük Türkiye için ‘EVET’ çağrısında bulundu.

Karacabey Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlenen ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’in de yer aldığı toplantıda katılımcılara hitap eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Pazar günü oylanacak yeni Anayasa referandumunun, yeniden güçlü Türkiye’nin temellerinin atılacağı gün olacağını kaydetti.

 Yeni Anayasa paketinin, dünya çapında söz sahibi ülkelerde olduğu gibi güçlü bir cumhurbaşkanı sistemini beraberinde getirdiğini kaydederek, halkın seçimlerde hükümeti ve bakanları da seçme imkânına kavuştuğunu dile getiren Ali Özkan; bu sayede yönetimde çift başlılığın ortadan kalkacağını söyledi. Başkan Özkan, yeni sistemle birlikte cumhurbaşkanı-başbakan uyumsuzluğu, koalisyon arayışları, hükümet kurulamama krizleri, milletvekili pazarlıkları, hükümet düşürme gibi olumsuzlukların da asla yaşanmayacağının altını çizdi.

 Rejim Değil, Sistem Değişecek

 Verilecek ‘Evet’ oyları ile kesintisiz istikrar dönemlerinin başlayacağını ve cumhuriyetimizin üniter yapısının güvence altına alınacağını ifade eden Ali Özkan; “Rejim değil, sistem değişecek. Cumhuriyetimiz güçlenecek. İcraatçı hükümet, güçlü meclis gelecek. Hükümet hizmet üretecek, meclis kanun hazırlayıp çıkaracak. Meclis, cumhurbaşkanı ve hükümeti denetleyecek. Hükümet kendi işini, meclis kendi işini yapacak. Daha çok üretim olacak. Ekonomide büyüme hızlanacak. İnsanımız, refah ve kalkınmadan daha fazla pay alacak. Milli gelirimiz yükselecek. Lider ülke olacağız. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmanın yolu açılacak” dedi.

 Sandık Başına Gidilerek Vatandaşlık Görevi Yerine Getirilmeli

Karacabey’i de yakından ilgilendiren İstanbul-İzmir otobanı, 3. Hava Alanı, Çanakkale Köprüsü gibi büyük ölçekli yatırımlar ile ilçede gerçekleştirilen kanalizasyon altyapısı, Gölecik Barajı ve Yeşildere Barajları gibi dev projelerin art arda gündeme geleceğini de dile getiren Başkan Ali Özkan; “Türkiye daha çok büyüyecek, daha çok gelişecek. Ülkemiz güvenli, daha güvenli hale gelecek. Hızlı düşünen, hızlı organize olan, etkili ve doğru karar veren, anında uygulamaya geçen yeni hükümet sistemi, terörle mücadeleye güç katacak. Milli Savunma Sanayimiz büyüyecek. Güven ve huzur ortamı sağlanacak. Daima hizmet odaklı çalışmalar yapılacak. Bürokrasi hızlanacak. Kurumlar arası işleyişte engeller kalkacak. Vatandaşa daima hızlı hizmet verilecek. Demokrasimiz güçlenecek. FETÖ ve vesayet odakları tümden temizlenecek. Hükümet ile meclis arasında yeni bir uzlaşma kültürü ortaya çıkacak. Demokrasimiz ve özgürlüğümüz güvence altına alınacak. Demokratik reformlara hız verilecek” şeklinde konuşurken, mutlaka sandık başına gidilerek vatandaşlık görevinin yerine getirilmesinin önemine de vurgu yaptı.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin