ALİNUR AKTAŞ:“BELEDİYECİLİKTE HİZMETİN ÜST SINIRI YOK”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, SABAH NAMAZINI YUNUSELİ MERKEZ CAMİİ’NDE KILARAK, NAMAZIN ARDINDAN VATANDAŞLARLA BEREKET SOFRASINDA BULUŞTU.


MAHALLE SAKİNLERİNİN YOĞUN İLGİ GÖSTERDİĞİ ETKİNLİKTE KONUŞAN BAŞKAN AKTAŞ, BELEDİYECİLİKTE HİZMETİN ÜST SINIRININ BULUNMADIĞINI KAYDEDEREK, VATANDAŞA KARŞI SONUÇ ODAKLI HAREKET EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.


TRAFİK, ULAŞIM, ALTYAPI, ÇEVRE, KENTSEL DÖNÜŞÜM GİBİ ANA KONULARDA YATIRIMLARI YAPARKEN, VATANDAŞLARI ZAMLARLA TACİZ ETMEYECEKLERİNİ DİLE GETİREN BAŞKAN AKTAŞ, “AKSİNE İNDİRİME GİDECEĞİZ. SU İLE ALAKALI 6 AY SONRA YENİ BİR KARAR ALACAĞIZ” DEDİ.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sabah namazını Yunuseli Merkez Camii’nde kılarak, namazın ardından vatandaşlarla bereket sofrasında buluştu. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Başkan Aktaş, belediyecilikte hizmetin üst sınırının bulunmadığını kaydederek, vatandaşa karşı sonuç odaklı hareket edeceklerini söyledi. Trafik, ulaşım, altyapı, çevre, kentsel dönüşüm gibi ana konularda yatırımları yaparken, vatandaşları zamlarla taciz etmeyeceklerini dile getiren Başkan Aktaş, “Aksine indirime gideceğiz. Su ile alakalı 6 ay sonra yeni bir karar alacağız” dedi.

Başkan Aktaş, güne sabah namazıyla birlikte Osmangazi Yunuseli Mahallesi’nde başladı. Sabah namazını Merkez Camii’nde kılan Başkan Aktaş, daha sonra cami lokalinde kurulan bereket sofrasında vatandaşlarla buluştu. Katılımın her hafta daha da arttığı Bereket Sofrası Halk Günü Etkinliği’ne Başkan Aktaş’ın yanı sıra AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez, Yunuseli Mahalle Muhtarı İbrahim Bahar, semt sakinleri ve cami cemaati katıldı.

Hizmetin sınırı yok

Simit, çay, peynir ve zeytinle yapılan kahvaltının ardından katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Başkan Aktaş, vatandaşlardan gelen taleplere karşı sonuç odaklı hareket etmeleri yönünde Büyükşehir bürokratlarına talimat verdiğini ifade etti. Belediyecilikte hizmetin üst sınırının bulunmadığını fakat her şeyin yapılabileceği gibi bir durumun da söz konusu olmadığını kaydeden Başkan Aktaş, “Biliyorsunuz, her şeyin olması mümkün değil fakat vatandaş da haklı olarak istiyor. Belediye de doğumdan ölme kadar hizmet eden bir kurum. Bu konuda üst sınır yok. En azından vatandaşa karşı sonuç odaklı hareket etmek durumundayız. Olmayacaksa neden olmuyor, olacaksa süreç nedir? Bunu net olarak ortaya koymalıyız” dedi.

Yeni indirim yolda 

Başkan Aktaş, vatandaşlarla Yunuseli buluşmasında su fiyatlarında ikinci kez indirime gideceklerini ifade etti. Daha önce bu konuda aldıkları prensip kararını uygulamakta ısrarcı olduklarını, muhtemelen 6 ay sonra su fiyatlarında bir indirim daha uygulayacaklarını belirten Başkan Aktaş, “Belediye olarak üzerimize düşen sorumluluklar var. Büyükşehir’in ana konusu kentsel dönüşüm ve alt yapıdır. Trafik ve ulaşımla alakalı düzenlemelerdir. Çevre ile alakalı yatırımlardır. Bunları yaparken, su ve ulaşım zamlarıyla sizi taciz etmeyeceğiz. Aksine indirime gideceğiz. Su ile alakalı 6 ay sonra yeni bir karar alacağız” diye konuştu.

Başkan Aktaş, daha sonra vatandaşların mahalleyle ilgili şikayetlerini de tek tek dinleyip, imkanlar ölçüsünde gerekli çalışmaların yapılacağını vurguladı.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin