B Blok Hastane, Karacabey Belediyesine Devredildi

ZATEN BELEDİYENİN MALIYDI

Eski Belediye Başkanı Erol Onur döneminde, 2003 yılında yaptırılan ve Çatrık Mevkii’nde Devlet Hastanesi B Blok olarak hizmet vermekte olan mevcut bina ve arsası, yapılan protokolün ardından tekrar belediyeye devredildi.

Bilindiği üzere, şehir içindeki A Blok ve sanayi çatrığındaki B Blok hastaneleri, geçtiğimiz yaz aylarında yeni hizmete açılan kamyon garajındaki yeni Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesi ile birlikte, atıl duruma geçmişti.

Eski A Blok hastane binasının, halen Sağlık Bakanlığı bünyesinde olduğu açıklanırken, B Blok olarak bilinen 2 katlı bina ile 10 dönüm büyüklüğündeki arsa mülkiyetinin ise gerçekleştirilen protokolle tekrar Karacabey Belediyesi’ne devredildiği bilgisi verildi.

“İlçemize Yakışır Şekilde Değerlendirilecek”

12552698_903684193060835_5450191884082072299_nKaracabey Belediye Başkanı Ali Özkan, devir protokolünün imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada, mevcut bina ve arsanın ilçe ihtiyaçları gözetilerek en uygun şekilde değerlendirileceğine vurgu yaparak; “İlçemizin her şeyin en güzeline layık olduğunu ve Güney Marmara’nın da göz bebeği olduğunu her zaman dile getiriyoruz. ‘Modern ve Müreffeh Kent Karacabey’ hedefimiz doğrultusunda, ortak akıl ve istişare kültürü ile birlikte, belirlenen alan ilçemize yakışır bir biçimde değerlendirilecektir. Yapılan protokolün ilçemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin