Barınma evi ile yüzler gülüyor

MOBİL BAŞKAN  ALİ ÖZKAN’IN VAADLERİ ARASINDAKİ KİMSESİZLER EVİNİN KARACABEY’DE DE GERÇEKLEŞMESİ İSTENİYOR.


Büyükşehir’den kış aylarında evsizlere sıcak yuva


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yoğun kış şartlarında sokaklarda kalan evsiz vatandaşlara sıcak yuva imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ‘Barınma Evi’nde şu anda 241 vatandaşın kaldığını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yoğun kış şartlarında evsiz vatandaşlara sıcak yuva imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ‘Barınma Evi’nde şu anda 241 vatandaşın kaldığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın, daha yaşanabilir ve daha sağlıklı bir kent olması hedefiyle örnek adımlar atarken, en önemli sosyal hizmetlerden olan Barınma Evi ile evsiz vatandaşlara soğuk kış aylarında sıcak yuva imkanı sağlıyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Ürünlü’deki ‘Barınma Evi’nde kalan vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı ziyarette, kışı Barınma Evi’nde geçirmek durumunda kalan vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin yaz kış demeden her zaman vatandaşların yanında olduğunu belirterek, “Kış soğuk yüzünü gösterdi. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın daha yaşanabilir, sağlıklı bir şehir ve kalite kenti olması yolunda tüm ihtiyaçların giderilmesine önem veriyoruz. Kış aylarında barınma problemi yaşayan, dışarıda kalan vatandaşların sıcak bir yuvaya kavuşması için Büyükşehir Belediyesi olarak güzel bir tesisimiz var. Daha önceki yıllarda gençlik kampı olarak kullanılan merkez artık sadece barınma evi olarak hizmet veriyor. Kasım’dan Nisan ayına, yani havalar iyice ısınana kadar, yaklaşık 6 ay boyunca Bursa ve çevre illerden ihtiyaç duyan vatandaşlar buradan faydalanabiliyor” diye konuştu.

Başkan Altepe, barınma evinde vatandaşların, yiyecek, giyecek, konaklama, temizlik ve bakım gibi ihtiyaçlarının karşılandığını belirtirken, “Şu anda 241 kişinin kaldığı barınma evinde kalanların yüzde 20’si Bursa’dan, yüzde 80’i de diğer şehir ve bölgelerden… Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinden de gelip burada kalan vatandaşlar var. Barınma evine gelenler, kışı, Büyükşehir Belediyesi çatısı altında geçiriyorlar. Yeter ki vatandaşlarımızın yüzü gülsün ve herkes kışı sıcak bir yuvada geçirsin” dedi.

Başkan Altepe, medeniyet kenti Bursa’nın sosyal konularda da öncü olduğunu sözlerine ekledi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin