Başkan Özkan ilk iftarı şehit ailesinin evinde yaptı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, eşi Gülden Özkan, kızı Sena Özkan ve AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli ile birlikte ilk iftarını Şırnak’ta şehit olan Uzman Çavuş Cemil Turan’ın baba ocağında yaptı.


 İlk iftarını Şehit Cemil Turan’ın ailesiyle geçiren Başkan Özkan, bunun kendilerine ayrı bir mutluluk verdiğini belirtti. Şehidin 9 yıldır yatalak olan babasının oruç tutmasından dolayı duygulandığını belirten ve orucunu açmasında yardımcı olan Başkan Özkan, “Çat kapı bir iftara geldik. Bundan sonra da bu tür çat kapı haber vermeden iftarlara gideceğiz. Binlerce Müslümanın Allah rızası için niyetler getirerek nefislerine söz geçirdiği, barışın kardeşliğin, huzurun ayı olan Ramazan’ı icra etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu mutluluğumuzu şehit ailemizle paylaşmak istedik. Kendimizi evladı olarak gördüğümüz, şehidimizin babası Kadir Turan ve annesi Ümmühan Turan’ın evine konuk olduk, ekmeğimizi bölüştük” diye konuştu.

Açılan orucun ardından yenilen iftar yemeğinden sonra sofra duasını yapan Başkan Ali Özkan, “Onlar için ne yapsak azdır. Onlar bu topraklarda Türk Bayrağı’nın dalgalanması için evlatlarını vatana şehit veren yüce gönüllü insanlar. Aynı sofraya kaşık sallamak, onlarla birlikte olmak bizler için gurur kaynağı” dedi.
İftar yemeğinin ardından Belediye Başkanı Ali Özkan ve beraberindekiler şehidin annesi Ümmühan Turan ile çay içerek sohbet etti.

 

 

KAYNAK:BURSADA BUGÜN
Lütfen Paylaşın ve Beğenin