Başkan Özkan öğrencilerden kitap okuma sözü aldı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Başkanımla Okuyorum’’ projesi kapsamında gerçekleştirdiği okul ziyaretlerinde bu hafta, Ulviye Matlı Fen Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Özkan, daha güzel bir Türkiye için kitap okuma alışkanlığının mutlaka kazanılması ve gelecek kuşaklara bu konuda örnek olunması gerektiğini söyledi.

Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından, ilçede eğitim gören ilk ve orta okul öğrencilerinin tamamıyla gerçekleştirilen “Başkanımla Okuyorum’’ etkinliği bu yıl liselere taşınmıştı. Lise öğrencileriyle bir araya gelmeyi sürdüren Özkan’ın bu haftaki durağı, Ulviye Matlı Fen Lisesi oldu.

Başkan Özkan ziyarette ilk olarak, okul toplantı salonunda Müdür Murat Deniz ile birlikte öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilerin sorularını ve taleplerini dinleyen Özkan, merak ettikleri konularda da öğrencileri bilgilendirdi.

Söyleşinin sonunda ise salonda bulunan herkes, belirlenen süre içerisinde belediye tarafından hediye edilen kitapları okudu.

Daha güzel bir Türkiye için

Etkinlik sonunda öğrencilerden kitap okuma konusunda devamlılık sözü alan Özkan, “Kitap okuma alışkanlığını önce sizler iyi kazanacak, sonrasında ise arkanızdan gelen küçük kardeşlerinize örnek olacaksınız. Bu daha güzel bir Türkiye için önemli bir adımdır ve sizler de bu adım için önemli bir parçasınız. Bu sorumluluğunuzu unutmayın’’ dedi.

Etkinlik sonrası Okul Müdürü Murat Deniz, başlatılan bu anlamlı sosyal farkındalık projesi için okul öğrencileri ve öğretmenler adına Başkan Özkan’a çiçek takdiminde bulundu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin