Başkan Özkan’a ‘farkındalık ödülü’

Türk Metal Sendikası Kadın Kolları, tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, düzenlenen etkinlikte ‘Bursa’da Kadın ve Farkındalık’ ödülü, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a verildi.

Başkan Ali Özkan, Bursa’nın ilk ve tek kadın Belediye Başkanı Merhum Şükran Yemişçioğlu anısına gerçekleştirdikleri çalışmalar nedeni ile, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kendisine verilen anlamlı ödül için duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Önceki gün gerçekleştirilen görkemli organizasyonda ödülü, Başkan Özkan’ı temsilen Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Vural teslim aldı.

Karacabey kadınının geçmişten bu yana ekmeğini taştan çıkaran bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Özkan, “Bursa’nın ilk ve tek kadın Belediye Başkanı merhum Şükran Yemişçioğlu’nun Karacabeyli olmasını gururunu taşıyoruz. Göreve gelir gelmez, kadınlarımızla birlikte birçok başarıyı yakalayacağımıza olan inancımızla, onları daima yanımıza almayı hedefledik. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde, kadınlarımızı anne olmanın yanı sıra; üreten bireyler haline de getirmeyi amaçladık. Bu konuda, bugüne dek son derece başarılı olduğumuz kanaatindeyiz. Gelinen nokta itibariyle, Karacabey’de pek çok iş kolunda, kadınlarımızın başarılı çalışmalarını görmekten dolayı gurur duyuyoruz. Kadınlarımızın bu başarıları, yeni projeler üretme adına da bizi daha fazla gururlandırırken, bu yönde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı, ilerleyen süreçlerde de aynı azim ve şevkle sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin