Başkan Özkan’dan Toplu Taşıma Zammına İlişkin Önemli Açıklama

VATANDAŞTAN GELEN  TEPKİ ÜZERİNE


TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA YAPILAN ZAMMIN GERİ ALINMASINA ÇALIŞILIYOR

M Plakalı şehir içi toplu taşıma araçlarına dair, Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin onayladığı karar doğrultusunda yapılan tam bilete %33, öğrenciye ise %50 oranındaki zammın vatandaşlardan tepki görmesi nedeniyle bir açıklama yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, mevcut zammın Karacabey Belediyesi ile hiçbir alakası olmadığını vurgulayarak, ilgili birimlerin konuyu takibe aldığını ve usulsüz yapılan zammın durdurulması için de gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Karacabey Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, M Plakalı şehir içi toplu taşıma araçlarına dair Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin onayladığı karar doğrultusunda yapılan tam bilete %33, öğrenciye ise %50 oranındaki zammın vatandaşlardan tepki alması nedeniyle önemli bir açıklama yaptı.

Mevcut zammın, Karacabey Belediyesi ile hiçbir alakası olmadığını belirten Mobil Başkan Özkan,bu konuda vatandaşlardan gelen şikâyet doğrultusunda ilgili birimlerin konuyu takibe aldıklarını ve yapılan usulsüz zammın durdurulması için de gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Mobil Başkan Özkan açıklamasında, Ulaştırma Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) tarafından alınması gereken bu kararın, Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nın teklifi ve Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin onayıyla, karar usulüne uygun olmaksızın uygulamaya konduğunu söyledi.cats-cropbbbbbb

“Belediye Olarak Konunun Takipçisi Olacağız”

Toplu taşıma araçlarında yapılan zamma ilişkin konuşan Mobil Başkan Özkan, açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Belediye olarak yasal merci olan UKOME üst kuruluna konu süratle iletilmiş, gündeme alınmış ve tüm Bursa Büyükşehir ilçelerinin birlikte değerlendirileceği kararı verilerek, bu zam kararı reddedilmiştir. Buna rağmen şehir içi minibüs işletmeleri oda kararını gerekçe göstererek zammı uygulamaya devam etmeleri üzerine, denetim yetkisi olması sebebiyle Bursa Büyükşehir tarafından gerekli denetimler yapılacaktır. Bizde belediye olarak konunu takipçisi olacağız.”

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin