BAŞKAN ÖZKAN’IN “”TOKAT GİBİ “OLUR”U

KARACABEY’DE UYGARLIĞA GİDEN AYDINLIK YOLUN PAS TUTMUŞ KİLİTLİ KAPISINI ALİ ÖZKAN AÇTI

Duayen gazeteci ve Halk Tv.de izlenme rekorları kıran Uğur Dündar’ın sunduğu “Halk Arenası”  bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Karacabey’den yayınlandı.

Güvenilir kaynaklardan bize  ulaşan haberler, proğramın ilçemizden yayınlanmasına karar verilir verilmez,  salon arayışına  geçildiği ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, bu tür programlar için kullanımı ideal olan ilçedeki tek salon  Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’ni kullanıma açmadığı yönünde oldu.

Ancak, daha sonra anlaşıldı ki;  ne Halk Tv. yetkilileri ve ne de Karacabey CHP İlçe Yönetimi, Karacabey Belediyesi’ne salonu talep eden resmi başvuruda bulunmamışlardı. Sadece AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan ile şifahi olarak görüşülmüş ve deyim yerinde ise yoklama yapılmıştı. İddiaya göre; Başkan Özkan da “Bizi her gün eleştiriyorlar. Bir de onlara salon mu vereceğiz?” şeklinde bir cümle kullanmıştı.

Haber, kendisini aşma çabasında olan ve ülke genelinde adını yeni yeni durmaya başlayan Karacabey gibi tutucu bir ilçede, bu gibi etkinliklere hasret olan halk arasında büyük bir heyecan dalgası yarattı. Öyle ki, etkinliğin düzenlenmesine bir haftadan fazla bir zaman olmasına ve belediyeden resmi başvuru ile salon dahi istenmemiş olmasına karşın, biz dahil yerel  medyada ”Halk Arenası Karacabey’de düzenlenecek, ama Belediye salon vermiyor. Proğram, Ticaret Borsası Salonu’nda yapılacak” şeklinde haberler uçuşmaya başladı. Uğur Dündar ve Halk Arenası  programını ilçeye getirtme heyecanı  maalesef uygulanması gereken prosedürün önüne geçmişti. Ve  yapılan, katı, acımasız bir ön yargının dışa vurumu idi.

Hafta başında Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanlığı’nın salonu talep eden yazılı başvurusunun  Karacabey Belediye Başkanlık Makamına ulaşması üzerine, Başkan Ali Özkan’ın  verdiği “OLUR”  o ana kadar yazılmış, çizilmiş, söylenmiş tüm sözleri çürüten  uygar bir insana yakışacak tek kelimelik en güzel yanıttı. 

Sonuç olarak; artık Karacabey’de uygarlığa giden aydınlık yolun pas tutmuş kilitli kapıları, Ali Özkan tarafından  bir daha kapanmamak üzere açılmıştır. Gelecekte hiçbir belediye başkanı, ya da kamu görevlisi keyfi kararlarla kamunun mallarının kullanımını belli kesime değil, olması gerektiği gibi her kesime eşit ölçülerde açacak, açmak zorunda kalacaktır. Çünkü artık geçmişimizde  bu tür tartışmaları engelleyecek Ali Özkan imzalı emsal bir karar vardır.

Teşekkürler Sayın Özkan.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin