BELEDİYEYE BAYRAK ÖNERİSİ

Her Mahalleye  Türk Bayrağı…

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, her mahalleye bir bayrak direği dikeceklerini belirterek, ilçedeki tüm mahalle muhtarlarına da Türk bayrağını hediye edeceklerini açıkladı.

“Şanlı Bayrağımız Milletimizin Gururudur”

Ulusal Bayrakların bir milletin varlığının ve bağımsızlığının sembolü olduğunu vurgulayan ve Türk bayrağının da al rengini şehitlerimizin kanından aldığını söyleyen Belediye Başkanı  Özkan; “Milletimiz, yaşadığımız bu coğrafyada tarih boyunca bayrağı yere düşürmemek, bu güzel toprakları düşmana bırakmamak için savaş meydanlarında yıllar boyu kahramanlıkla mücadele etmiştir. Nice yiğitlerimiz, bu vatan uğruna hiç tereddüt etmeden canlarını seve seve feda eder12507175_899754996787088_5060497441581175443_nek, şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bayrağımız milletimizin gururudur. Bu gururumuzu tüm ilçe genelindeki seksen beş mahallemizle birlikte paylaşmak için böyle anlamlı bir kampanya başlatıyoruz.

“HER MAHALLEYE BAYRAK”

Her mahallemizde şanlı bayrağımızın yer alacağı bir alan bulunmasını istiyoruz. Belirlenecek bu alanlara, ekiplerimiz tarafından gerekli altyapı ve bayrak direği dikilme işlemi yapıldıktan sonra, her mahalle muhtarımıza da şanlı bayrağımızı gururla teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.


BU DA BİZİM NOTUMUZ :


ULUSAL YAS GÜNLERİNDE BAYRAĞIMIZIN RENGİNİ SİMSİYAH YAPMAYALIM

Karacabey’de adı bizde saklı bir siyasi partinin ilçe başkanı olan muhterem, ulusal yasımız olduğu bir gün Facebook’taki sayfasında, Türk Bayrağı’nı simsiyah boyamış ve sözde ulusça yaşadığımız yas’a ortak olmuştu. Facebook sayfamızın da sıkı bir takipçisi olduğunu bildiğimiz bu muhteremin paylaştığı siyah bayrağın altına yorum yazarak şöyle demiştik; “Türk Bayrağı rengini aziz şehitlerimizin kanından almıştır. Rengi Al ve beyaz Ay, Yıldızlıdır. Hiç kimse onun renk ve şeklini değiştiremez. Kaldı ki, Türk Bayrağını koruyan bir yasa bile vardır. Bayrağımızı simsiyah renge boyamanız hiç yakışık almamış. Eyleminizi asla onaylamıyoruz.”

Ertesi sabah bir baktık, ilçemizdeki  bu siyasi parti başkanı muhterem, paylaşımını sayfasından kaldırmış. Ve bizi de arkadaşlıktan çıkarmış ! İyi biliyoruz ki, O muhterem şimdi bu satırları okuyor. Ama telaşe gerek yok! “Adı bizde saklı” dedik bir kere. Açıklamayacağız. Ama ne yapalım; “Türk Bayrağı, Şehitlerimizin kanı” söz konusu olunca ve yeri gelmişken bu trajikomik olayı sizlerle paylaşalım istedik.

***************************************************************

KARACABEY YENİ HABER  AYLAR ÖNCE ÖNERMİŞTİ. ÖNERİMİZİ YİNELİYORUZ

KARACABEY YENİ HABER’in, KARACABEY’İN PAZARYERİ MEYDANI, HACI HAŞİM ONUR CAMİİ, İMARET CAMİİ YANI, YA  DA ULU CAMİİ’NİN YAKINLARINDAKİ UYGUN YERLERE UZAKLARDAN GÖRÜLEBİLECEK KADAR VE GÖZE BATACAK YÜKSEKLİKTE VE BÜYÜKLÜKTE,  TÜRK BAYRAKLARI DİKİLMESİ GEREĞİNİ AYLAR ÖNCE BELEDİYEMİZE ÖNERDİĞİNİ HATIRLAYANLARINIZ ÇIKACAKTIR.TÜRK BAYRAĞINA SEVDALI KARACABEY YENİ HABER, ÖNERİSİNİ YİNELİYOR VE EN AZ BİZİM KADAR TÜRK BAYRAĞINA SEVDALI OLAN BAŞKAN ÖZKAN’IN ÖNERİMİZİ DİKKATE ALACAĞINA YÜREKTEN İNANIYOR.

Başkan Özkan’ın, her mahalleye bir bayrak direği dikilmesine yönelmesi bizce aşırıya kaçmaktır. Zaten her mahalle muhtarlığında bir bayrak direği ve bayrak vardır. Dolayısı ile her mahallemizde zaten bayrak mevcuttur. Şehrin birkaç yerine, yüksekçe direklere ve hatırı sayılır büyüklükte bayrak dikilmesi kanımızca daha uygundur. Muhtarlıklarda, okullarda ve bayrak asma zorunluluğu bulunan yerlerde  veya resmi kurumlarda eskiyen, rüzgardan yıpranan ve güneşten solan bayrakların sık sık yenilenmesi yoluna gidilmesi daha yerinde bir davranış olacaktır.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin