BETON SAKSILAR BOŞ KALDI !

KARACABEY BELEDİYESİ’NİN ÇİÇEKSİZ SAKSILARI…

Bahar mevsiminin en güzel ve son  ayını yaşadığımız şu günlerde, tüm ağaçlar çiçekten meyveye dönüşüyor. Doğa, kırları papatya ve gelinciklerle donattı. Bahçeler, parklar renk renk çiçekler ve güllerle süslendi. Çiçekseverler saksılara ektikleri çiçeklerle balkonlarını, teraslarını rengarenk donattı. Bahar mevsiminin bir adı da “Çiçek Mevsimi” olmalı!

Ancak gelin görün ki,  Karacabey Belediyesi ilk kez bu mevsim çiçek  ekmeye  gereken özeni göstermedi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu bahar  sadece Bursa Caddesi’nin orta refüjünü ihmal etmekle kalmadı… Çiçek ekilmesi amacıyla ilçenin çeşitli yerlerine çok daha önce yerleştirilen, kayık şeklindeki beton saksıları da  ilk defa bu bahar boş bıraktı. Geçen yıldan kalan kurumuş çiçek saplarıyla dikkat çeken beton saksılar, adeta ilgisizlikten ağlıyor! Beton saksılar, kurumuş otlarla baharı görmeden hazanı  yaşıyor sanki…2

Fotoğrafı kentimizin en işlek bir mahallinde çektik. Adımlarımızı sayarak yürüsek belediye binasına 100 adımda varırız. Tam yeri ise; 131 sokak ile Bursa Caddesi’nin kesiştiği Engin Kırtasiye karşısı. Yani Karacabey halkının  vızır vızır gezindiği  nokta.

İnsan, belediye park ve bahçeler müdürlüğü ne iş yapar? diye sormadan edemiyor!

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin