Bölge balıkçılarını sevindiren hamle

‘İnsan odaklı’ anlayış gereği, vatandaşlara belediyeyi ilgilendiren tüm süreçlerle ilgili kolaylık sağlamayı önceleyen ve bu doğrultuda çalışmalar yürüten Karacabey Belediyesi, bölge balıkçılarını yakından ilgilendiren önemli bir adım attı.


İlçe ve civar bölgelerde balıkçılıkla ilgilenen vatandaşların, iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapabilmeleri adına almaları zorunlu olan, ‘İç Sularda Geçerli Gemi Sevk ve İdare Belgesi’ için normalde Çanakkale’de yapılması gereken sınav, Karacabey Belediyesi’nin girişimleri sonucu Karacabey ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 ‘İnsan odaklı’ anlayış gereği, vatandaşlara belediyeyi ilgilendiren tüm süreçlerle ilgili kolaylık sağlamayı önceleyen ve bu doğrultuda çalışmalar yürüten Karacabey Belediyesi, bölge balıkçıları için önemli bir daha adım attı.

Karacabey Belediyesi’nin girişimleri sonucu, ilçe ve civar bölge balıkçılarının iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapabilmeleri adına almaları zorunlu olan, ‘İç Sularda Geçerli Gemi Sevk ve İdare Belgesi’ için normalde Çanakkale’de yapılması gereken sınav, Karacabey’de gerçekleştirildi.

Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar kapsamında, bölge balıkçılarının Çanakkale’ye gitmesine gerek kalmadan, ilgili sınava Karacabey’de katılması vatandaşlarca da memnuniyetle karşılanırken, düzenlenen sınava Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi ev sahipliği yaptı.

Başkan Özkan, sınav salonunda katılımcıları selamladı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da yüzlerce kayık sahibinin katılımıyla gerçekleşen sınava gelerek, sınav öncesi katılımcıları selamladı.  Başkan Özkan, vatandaşlara kolaylık sağlamak adına bu uygulamayı hayata geçirdiklerini belirterek, sınava giren tüm balıkçılara başarı dileklerini iletti.

Öte yandan düzenlenen sınava, Karacabey’in yanı sıra; Nilüfer ve Mustafakemalpaşa ilçelerindeki balıkçılar da katıldı.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin