“MERDİVENDE” SPOR YAPMAK!

BELEDİYE, CAN GÜVENLİĞİ VE SAKATLANMA AÇISINDAN BETON MERDİVENLERDE SPOR YAPILMASINI YASAKLAMALIDIR !

KARACABEY BELEDİYESİ’NİN BİR SÜRE ÖNCE, “BİZE GÖRE GEREKSİZ OLARAK” BOYADIĞI VE  O MAHALLE HALKI DIŞINDA KARACABEY’DE HEMEN HEMEN HİÇKİMSENİN  NEREDE OLDUĞUNU BİLE BİLMEDİĞİ  MERDİVENLER SPOR AMAÇLI KULLANILMAYA BAŞLANMIŞ.

KARACABEY’DE AÇIK HAVADA SPOR YAPILACAK  SADECE BU MERDİVENLER KALDIYSA “YANDI GÜLÜM KETEN HELVA!”

SPOR YAPILACAK ALANLAR; YETERİ KADAR KOŞULACAK, BİSİKLETE BİNİLECEK, YERE OTURULUP KALKILARAK YAPILACAK HAREKETLERLE  BEDEN GELİŞİMİNE OLANAK  SAĞLAYACAK, KAZARA DÜŞÜNCE İNSANIN BİR YERİNİ İNCİTMEYECEK ÇİMEN KAPLI,  KÜÇÜK YAŞTAKİ ÇOCUKLARIN BİLE KOŞUP OYNAYACAĞI ÖZEL PARKURLAR VE BİSİKLET YOLLARI İLE DONATILMIŞ  AĞAÇLIKLI OKSİJENİ BOL ALANLAR OLMALIDIR. S


ÇOCUKLARI BU MERDİVENLERDE SPORA ÖZENDİRMEYİNİZ ?

BUGÜN MERDİVENLERDE SPOR YAPAN AĞABEYLERİNİ GÖRÜP ÖZENEN  BİR ÇOCUK, YARIN KARDA BUZDA, AYNI YERDE SPOR YAPMAYA KALKIŞINCA;  KOLUNU BACAĞINI KIRARSA, ALLAH ESİRGESİN BAŞINI VURUP BEYİN KANAMASI GEÇİREREK ÖLEN ÇOCUK OLURSA ONLARI BU BETON MERDİVENLERDE SPOR YAPMAYA ÖZENDİRENLERİ SORUMLU TUTMAK GEREKMEZ Mİ?


SAYIN YETKİLİLER!

 KARACABEY’DE BELEDİYE ÖNCELİKLE, HER YAŞTAKİ, ERKEK YA DA HANIMLARCA RAHATLIKLA SABAH SPORU YAPILACAK, BİSİKLETE BİNİLECEK, YÜRÜYÜŞ SPORU VE Vb. AMAÇLI KULLANILACAK  GERÇEK SPOR ALANLARI TESİS ETMELİDİR..

BU SPOR ALANININ DA ŞEHRE YAKIN, AMA KARAYOLUNA UZAK, EGSOZ DUMANIYLA KİRLETİLMEYEN   OKSİJENİ BOL  TEMİZ HAVAYA SAHİP BİR ORTAMDA KURULMASINA  ÖZEN GÖSTERİLMELİDİR.12105959_1044672702219939_5681264299736941089_n

Lütfen Paylaşın ve Beğenin