BUDO SİRKECİ’DEKİ İSKELEYE TAŞINDI

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILACAK MEYDAN DÜZENLEME PROJESİ KAPSAMINDA KABATAŞ İSKELESİ DENİZ TRAFİĞE KAPATILIRKEN, BUDO GEMİLERİ BUGÜNDEN (12 KASIM 2016) İTİBAREN SİRKECİ’DE TAHSİS EDİLEN KATİP ÇELEBİ İSKELESİNİ KULLANMAYA BAŞLIYOR


 İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak meydan düzenleme projesi kapsamında Kabataş iskelesi deniz trafiğe kapatılırken, BUDO gemileri yarından (12 Kasım 2016) itibaren Sirkeci’de tahsis edilen Katip Çelebi İskelesini kullanmaya başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak “Kabataş Vapur iskeleleri “Kabataş Meydan Düzenlemesi, Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı” nedeniyle Kabataş’taki vapur iskeleleri yaklaşık 2 yıl deniz trafiğine kapatılmıştı. Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımının önemli bir markası haline gelen BUDO için Sirkeci’de tahsis edilen iskeledeki tadilat çalışmaları tamamlanıncaya kadar da BUDO Kabataş iskelesini kullanmaya devam etmişti.

Yeni rota Sirkeci22764_22335_img_5717_201608181038_201611111449

İstanbul Kitapçısının bulunduğu alandaki Katip Çelebi İskelesinde tadilat çalışmaları tamamlandı. Kabataş iskelesinin de tamamen kapatılmasının ardından BUDO, 12 Kasım Cumartesi (YARIN) gününden itibaren Katip Çelebi iskelesini kullanmaya başlıyor. Sefer saatlerinde herhangi bir değişiklik olmaksızın Mudanya – Kabataş arasındaki seferler, artık Mudanya Sirkeci Katip Çelebi iskelesi arasında yapılacak.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin