BULGARİSTAN İLE EKONOMİK İLİŞKİLER GÜÇLENİYOR

 

  • BULGAR TÜRK İŞ ADAMLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI DONKA KOLEVA, BURSA TEMASLARI KAPSAMINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ DE ZİYARET ETTİ.
  • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ ABDÜLKADİR KARLIK, EKONOMİK İŞBİRLİKLERİYLE UZUN YILLARDAN BERİ GELEN KARDEŞLİĞİN MEYVELERİNİN ALINACAĞINI BUNUN HER İKİ ÜLKE AÇISINDAN DA ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

  Bulgar Türk İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Donka Koleva, Bursa temasları kapsamında Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkan vekili Abdülkadir Karlık, ekonomik işbirlikleriyle uzun yıllardan beri gelen kardeşliğin meyvelerinin alınacağını bunun her iki ülke açısından da önemli olduğunu söyledi.

RUMELİSİAD’la kardeşlik protokolü imzalayan ve iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğinin daha da artması yönünde faaliyetler gösteren Bulgar Türk İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Donka Koleva, Heykel Tarihi binada Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık’ı ziyaret etti. Filibe merkezli derneklerine Bulgar işadamlarının yanı sıra Bulgaristan’daki Türk işadamları ve Türkiye’de yatırım yapan Bulgar işadamlarının da üye olduğunu dile getiren Koleva, bu nedenle iki ülke arasındaki ilişkilerde de önemli bir rol oynadıklarını kaydetti. Bursa’ya geldiğinde kendini evinde gibi hissettiğini dile getiren Koleva, sıcak ev sahipliği nedeniyle Başkanvekili Karlık’a teşekkür etti.

Bulgaristan ve Türkiye’nin 100 yıllarca aynı kaderi paylaşan iki kardeş ülke olduğuna değinen Karlık ise uzun yıllardan beri gelen kardeşliğin meyvelerinin bu tür ekonomik işbirlikleriyle alınabileceğini ve bunun her iki ülke açısından da önemli kazanımlar sağlayacağını vurguladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karlık, Büyükşehir Belediyesi olarak başta Bulgaristan olmak üzere tüm Balkan coğrafyasında önemli yatırımları hayata geçirdiklerini, bölge halkının mutluluğu için yatırımlarının bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

Başkanvekili Karlık, ziyaretin sonunda günün anısına Koleva’ya yeşil türbenin seramik maketini hediye etti.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin