BURSA KENT KONSEYİ’NDE HASAN ÇEPNİ DÖNEMİ

– BKK BAŞKANI SEMİH PALA’NIN VEFATI DOLAYISIYLA YAPILAN BKK OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNDA, HASAN ÇEPNİ 237 OYUN 228’İNİ ALARAK BKK BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ.
– BKK BAŞKANI HASAN ÇEPNİ; “ŞEHRİN PARLAMENTOSU OLAN KENT KONSEYİ’NDE FARKLI GÖRÜŞLER YER BULMAYA DEVAM EDECEK”

Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala’nın traf ik kazasında vefat etmesinin ardından yapılan BKK Olağanüstü Genel Kurulunda, 237 oyun 228’ini alan Hasan Çepni BKK Başkanlığa seçildi.

BKK Başkanı Semih Pala’nın vefatının ardından yapılan BKK Olağanüstü Genel Kurulu, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Uludağ Salonu’nda yapıldı. BKK katılımcılarının büyük ilgi gösterdiği genel kurul, Semih Pala’nın anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda, BKK Başkanvekili Şuayip Toprak, Bursa’nın çok değerli insanı, Bursa’yı senelerce hizmet etmiş Semih Pala’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Toprak, kent konseylerinde başkanın ve yürütme kurulunun ayrı ayrı seçildiğini hatırlatarak, alınan karar sonucu yeni başkanı seçmek üzere olağanüstü genel kurula gidildiğini ifade etti.
Divan Başkanlığına Lütfi Taşcı, divan üyeliklerine ise Mecbure Altun ve Kadriye Sarıbıyık’ın seçildiği genel kurulda, tasnif kurulu üyeliklerine ise Fahrettin Bozkurt, Recep Yıldırım ve Arif Çelenk seçildi. Semih Pala gibi değerli bir insanı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını aktaran Lütfi Taşcı, olağanüstü genel kurulun Bursa’ya hayırlı olmasını temenni etti. 12036789_1166812136668942_7966495006048120736_nHasan Çepni, Sevgi Kükrek, Şehmuş Seviş ve Yüksel Ceylan’ın başkanlığa aday olduğu genel kurulda, adaylar tek tek söz aldı.

İlk sözü alan Hasan Çepni, bir önceki başkan Semih Pala’yı ve eşini rahmetle andıklarını söyledi. Bursa Kent Konseyi’nin bir çatı kuruluşu olduğunu, şehrin yerel parlamentosu olduğunu belirten Çepni, BKK’de herkese ve her kesime söz hakkı verildiğini, yeni dönemde Bursa için hizmete devam edeceklerini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla tüm üyelerin çabalarıyla aynı hizmeti sürdüreceklerini anlatan Çepni, Bursa’nın nasıl daha güzel olacağı konusunda dertlenmeye devam edeceklerini dile getirdi.
Sevgi Kükrek ise, kendisini tanıtarak tecrübelerini kent konseyi bünyesine taşımak için üyelerden destek istedi.
Şehmuş Seviş de trafik kazasında hayatını kaybeden Semih Pala ve eşine rahmet diledi. 2011-2014 seneleri arasında BKK Yürütme Kurulu üyeliği yaptığını söyleyen Seviş, bu sürede edindiği bilgi ve tecrübeyle yeni dönem için başkanlığa aday olduğunu belirtti. BKK’nin bir marka haline gelmesinde Semih Pala’nın büyük katkısı olduğunu ifade eden Seviş, Bursa’ya ve Bursalılara daha fazla hizmet etmek amacıyla Kent Konseyi üyelerinden destek istedi.
Yüksel Ceylan ise, rahmetli Semih Pala’nın Bursa’ya sayılamayacak kadar hizmet ettiğini, kendisini Bursalı olarak minnetle andıklarını söyledi. Ceylan, Hasan Çepni adına başkanlıktan çekildiğini açıklayarak genel kurulun şehre hayırlı olmasını diledi.

“Bursa’ya hep birlikte katkı sunmaya devam edeceğiz”
Konuşmaların ardından başkanlık seçimine gidildi. Oylamanın açık usulle yapılmasına oybirliğiyle karar verildiği genel kurulda, 237 oyun 228’ini alan Hasan Çepni BKK Başkanlığı’na seçildi.
BKK Başkanı Hasan Çepni, gösterilen ilgi ve destekten ötürü tüm katılımcılara teşekkür etti. BKK’de yeni bir dönemin başladığına dikkat çeken Çepni, “Şehrin parlamentosu olan Kent Konseyi’nde farklı görüşler yer bulmaya devam edecek. Faydalı projeler hayata geçirilecek. Tüm katılımcılarla birlikte Bursa’nın dört bir tarafından ışık tutmaya devam edeceğiz. Kardeşlik şehri olan Bursa’ya hep birlikte katkı sunmaya devam edeceğiz. Bu zamana kadar BKK’den desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum. Centilmence yarışan tüm başkan adaylarına da teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının sonunda dört başkan adayı ve Yürütme Kurulu üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi. BKK Başkanı Hasan Çepni, daha sonra katılımcıların tebriklerini kabul etti.12009600_1166812280002261_601161439329371289_n

Lütfen Paylaşın ve Beğenin