Bursa şehidi Nusaybin’den uğurlandı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerin tuzakladığı bombanın patlaması sonucu şehit düşen Bursalı Jandarma Uzman Onbaşı Cengiz Poyraz için tören düzenlendi

BURSA’YA UĞURLANDI

Tören, şehidin Türk bayrağına sarılı naaşının katafalka konulmasıyla başladı. Şehidin öz geçmişinin okunmasıyla devam eden törende birlik adına Hava Savunma Yarbay Kubilay Karadeniz bir konuşma yaptı. Yarbay Karadeniz, terör örgütünün huzur ve güven ortamını bozmak ve halk üzerinde korku oluşturmak amacıyla, çukur kazarak güvenlik güçlerine sinsice saldırdığını belirtti. Terör örgütünün vatandaşları silah zoruyla canlı kalkan gibi kullanarak, masum insanları ve beşikteki bebekleri dahi öldürerek, kirli yüzünü tekrar gösterdiğini vurgulayan Karadeniz, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak terör örgütünün amaçlarına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla, görevlerine artan inanç, azim ve kararlılıkla devam edeceklerini kaydetti.

Tören, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun tarafından şehit için dua okunmasıyla sona erdi. Şehidin naaşı, Bursa’ya uğurlandı.


ŞEHİDİN NAAŞI BABA EVİNDE…

Oğullarının şehadet haberini, baba Yakup ve anne Ezine Poyraz dün akşam saatlerinde  Yıldırım ilçesi Ulus Mahallesi Uğur Sokak’taki evlerinde aldılar.

Mahallede derhal taziye çadırı açılırken, sokaktaki evlerin de bayraklarla donatıldığı gözlendi. Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık aileye taziyelerini iletti. Dualardan sonra Karaloğlu, Saldık ve Poyraz’ın yakınları ile  birlikte Mardin’den Yenişehir Havalimanı’na  gelen naaşı almak için harekete geçtiler.

Şehidin yakınları ise gözyaşları içinde  tabuta sarılarak, büyük üzüntü ve keder yaşadı.  Dualardan sonra naaş  Osmangazi ilçesi  Dikkaldırım Mahallesi’ndeki Mihraplı Cami’ne götürülecek.

Şehir Cengiz Poyraz’ın naaş, ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından  Hamitler Mezarlığı’ndaki şehitliğe defnedilecek.

Şehidin 1 kız kardeşi olduğu, kısa bir süre önce  nişanlandığı ve 6 ay sonra da evleneceği yakınları tarafından ifade edildi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin