Bursa şehidini sonsuzluğa uğurladı!

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerin döşediği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 24 yaşında şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Cengiz Poyraz’ın cenazesi Bursa’da toprağa verildi.

Bursa'nın şehidi son kez baba ocağına geldi!

 Bursa’nın şehidi son kez baba ocağına geldi!

Uçakla Mardin’den Yenişehir Havalimanı’na taşınan Poyraz’ın naaşı, daha sonra karayoluyla merkez Yıldırım ilçesi Ulus Mahallesi Uğur Sokağı’ndaki baba evinin önüne getirildi.

Şehidin cenazesi, ailesi, yakınları ve komşularından helallik alındıktan sonra merkez Osmangazi ilçesi Hüdavendigar Mahallesi’ndeki Mihraplı Camisi’nin bahçesine konuldu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Vali Münir Karaloğlu, Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ile İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, cami bahçesinde şehidin annesi Ezine, babası Yakup Poyraz ile nişanlısı Sümeyra Okur ve kız kardeşine taziyede bulundu.

Ezine ve Yakup Poyraz çifti, oğullarının Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak ağladı.

Şehidin naaşı, ikindi vakti İl Müftüsü Mehmet Emin Ay’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Hamitler Mezarlığı’nda defnedildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bazı siyasi partilerin il başkanlarıve vatandaşlar katıldı.

Cenaze töreninde şehidin yakınları ve vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı…

Şehit Poyraz, yakın bir zaman önce nişanlanmıştı, Kasım ayında düğünü olacaktı…

kaynak: Bursa’da Bugün
Lütfen Paylaşın ve Beğenin