Bursa’da deprem oldu!

Çanakkale sallanmaya devam ederken, Bursa’da da sarsıntılar sürüyor. Gece saat 02.11’de Orhaneli’de 2.00 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.


 Üst üste depremler devam ederken Bursa’da da sarsıntılar sürüyor. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Bursa’da son olarak gece saat 02.11’de merkezi Orhaneli Letafet olan 2.00 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Deprem 13.9 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Bursa’da aynı yerde cumartesi günü 06.35’te de 2.6 büyüklüğünde bir deprem daha olmuştu.

Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre Bursa’nın Mustafakemalpaşa ve Orhaneli ilçelerinde birden fazla deprem meydana geldi.

Depremlerden ilki Mustafakemalpaşa’da gece saat 03.38’de art arda olmak üzere 3.5 ve 3.8 büyüklüğünde ölçüldü. Saat 03.41’de ise Orhaneli-Letafet’te 2.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremler saat 06.20’de yine Orhaneli-Letafet’te sırasıyla 2.4 büyüklüğünde, 1.7 büyüklüğünde ve 2.6 büyüklüğünde olmak üzere devam etti.

Mustafakemalpaşa’daki 3.5 ve 3.8 büyüklüğündeki depremin derinliği ise 11.2 ve 5 km derinlikte oluştuğu öğrenildi.

Çanakkale’de ise sürekli deprem oluyor!

 

 

 

 

KAYNAK:BURSADA BUGÜN
Lütfen Paylaşın ve Beğenin