Bursa’da Teleferik de Zamlandı!

Bursa’da zamların ardı arkası kesilmiyor! Sürekli artan su faturaları, metro, ekmek derken şimdi de teleferik zamlandı!

Uygulanan yüksek fiyat politikası sebebiyle Bursalılardan çok kente gelen yabancı turistlerin kullandığı teleferiğe binmek artık daha da zor olacak.

İŞTE YENİ FİYAT TARİFESİ!

Bursa‘da teleferiğe tek biniş fiyatı 25 liraya; gidiş dönüş ücreti de 30 liradan 35 liraya yükseltildi.

Bursa Teleferik A.Ş.‘nin uyguladığı yüksek fiyat politikasına Bursalılar sosyal medyadan sıklıkla tepki gösterirken, son zamların ardından vatandaşların yeni tarifeye de tepki gösterdikleri görüldü.

TELEFERİK ZAMMINA TEPKİ GELDİ!

DOĞADER’den Sedat Güler, teleferik zammına tepki göstererek ”2008 yılında gidiş dönüş 6 tl. olan Teleferik, 7 sene içinde 35 tl. olmuşsa, ilk önce bunun amacını sorgulamak gerekir. Aynı şirketin (Leitner) Ordu’da yaptığı ve belediyenin işlettiği Teleferik 5 tl… Şu anda 5 kişilik bir aile, yüksek akaryakıt fiyatına rağmen aracıyla Uludağ’a en çok 50 tl harcar. Aynı aile teleferiğe 175 tl. ödemek zorunda. Teleferik projesi başladığından bu güne Belediye Başkanı Recep Altepe ve Teleferik A.Ş. başkanı Cumbul, Bursa halkını aldattılar. Cumbul’un Bursa basınına Teleferiğin araçtan daha ucuz olacağına dair açıklaması var. Şu anda Uludağ minübüsü dahi çıkış 12 tl. Teleferik’le çıkış 25 tl. İki katı. Bu fiyat politikasının sorumlusu B.B. Başkanı Altepe’dir. Belediyenin onayı olmadan bu zam yapılamaz” dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Lütfen Paylaşın ve Beğenin