BURSASPOR İLE ÜSKÜPSPOR KARDEŞ OLDU

 

–          BURSASPOR İLE MAKEDONYA LİGİ EKİPLERİNDEN ÜSKÜPSPOR ARASINDA İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI YAPILDI.

–          YEŞİL-BEYAZLI KULÜBÜN ÖZLÜCE’DEKİ KULÜP BİNASINDA YAPILAN İMZA PROTOKOLÜNE BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSASPOR BAŞKANI RECEP BÖLÜKBAŞI, ÜSKÜP ÇAYIR BELEDİYE BAŞKANI İZZET MECİDİ VE ÜSKÜP SPOR KULÜBÜ BAŞKANI EYÜP ADEMİ KATILDI.

–          YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİ, BURSASPOR İLE ÜSKÜPSPOR KARDEŞ KULÜP İLAN EDİLDİ.

–          TÖRENDE KONUŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YAPILAN ANLAŞMAYLA BİRLİKTE BURSASPOR’UN DOĞU AVRUPA’NIN TAKIMI OLMA YOLUNDA BİR ADIM DAHA ATTIĞINI SÖYLEDİ.

–          BURSASPOR BAŞKANI RECEP BÖLÜKBAŞI İSE, KOSOVA’NIN PRİŞTİNE VE GİLAN TAKIMLARININ ARDINDAN MAKEDONYA’NIN ÜSKÜPSPOR TAKIMIYLA KARDEŞLİK ANLAŞMASI İMZALAMAKTAN MUTLULUK DUYDUKLARINI İFADE ETTİ.

–          ÜSKÜP’ÜN ÇAYIR BELEDİYE BAŞKANI İZZET MECİDİ DE BURSA İLE TARİHİ VE KÜLTÜREL ANLAMDA YOĞUNLUK KAZANAN İLİŞKİLERİN SPOR ALANINDA DA BAŞLAMASINDAN DUYDUĞU MEMNUNİYETİ DİLE GETİRDİ.

               Bursaspor ile Makedonya ligi ekiplerinden Üsküpspor arasında işbirliği anlaşması yapıldı. Anlaşma ile iki kulüp de kardeş ilan edildi.

Yeşil-beyazlı kulübün Özlüce’deki kulüp binasında yapılan imza protokolüne Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Üsküp Çayır Belediye Başkanı İzzet Mecidi ve Üsküp Spor Kulübü Başkanı Eyüp Ademi katıldı. Yapılan anlaşma gereği, Bursaspor ile Üsküpspor kardeş kulüp oldu.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapılan anlaşmayla birlikte Bursaspor’un Doğu Avrupa’nın takımı olma yolunda bir adım daha attığını söyledi. Dünyanın en hızlı gelişen 4. ekonomisine sahip şehre Avrupa’da en az ilk 10’a oynayan bir spor kulübünün yakışacağını söyleyen Başkan Altepe, “Türkiye dışında dünyanın izlediği bir takım olmak en büyük hedefimiz. Bu kapsamda önceden planladığımız şekliyle hareket ediyoruz. Başta Balkanlar olmak üzere değişik ülkelerin takımlarıyla işbirliği anlaşmalarına gidiyoruz. Bugün de onlardan birini gerçekleştirdik. Makedonya’nın en önemli kulüplerinden biri olan Üsküpspor ile kardeşlik anlaşmazı imzaladık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ise, Kosova’nın Priştine ve Gilan takımlarının ardından Makedonya’nın Üsküpspor takımıyla kardeşlik anlaşması imzalamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Bursa’nın Balkan ağırlıklı nüfus yoğunluğuna dikkat çeken Bölükbaşı, “Üsküpspor ile kardeşlik imzalanmasına vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum. İnşallah iki kulüp arasındaki dayanışmayı, futbolcu ve fikir alışverişini, tecrübe aktarımını gerçekleştireceğiz.          

Üsküp’ün Çayır Belediye Başkanı İzzet Mecidi de Bursa ile tarihi ve kültürel anlamda yoğunluk kazanan ilişkilerin spor alanında da başlamasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Başkan Altepe’nin Üsküp’ün gelişimine gösterdiği hassasiyete teşekkür eden Mecidi, Bursaspor’un Üsküp’te de ciddi seyirci potansiyelinin bulunduğuna dikkat çekti.

Açıklamaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Çayır Belediye Başkanı İzzet Mecidi ve Üsküp Spor Kulübü Başkanı Eyüp Ademi,  protokole imza attı.20496_ERH_8883_201510061615

Lütfen Paylaşın ve Beğenin