BURSA’YA İKİNCİ ÜNİVERSİTE HASTANESİ

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma hastanesi İstanbul’daki Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlanarak üniversite hastanesi oldu

 Türkiye genelinde bulunan 55 eğitim ve araştırma hastanesi, üniversite hastanesine dönüştü. Bu hastanelerde artık tedavi hizmetinin yanı sıra akademik faaliyetlerde de bulunulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde önemle durduğu afiliye hastaneler projesi kapsamında İstanbul’da geçtiğimiz yıl kurulan Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlanan hastanelerde normal tedavi hizmetleri devam edecek. Hastaneler üniversite öğretim üyeleri ile birlikte ortak kullanım alanı olacak. Böylece akademik ve teorik faaliyet yürüten akademisyen ve öğrenciler hastanelerde kolaylıkla çalışma imkanı bulabilecek.

 Konu ile ilgili açıklama yapan Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın “Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan doktorların da akademik ilerlemelerinin mümkün olacağını belirtirken, hastanenin hizmet sunum standartları açısından daha güçlü hale geleceğini ayrıca Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin de güçlü akademik kadrosuyla Türkiye’nin ve dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alacağını” söyledi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin