BURULAŞ, model alındı

BURULAŞ’TAN TAMAMEN YERLİ BURSAKART’A ‘KİOSK’ KOLAYLIĞI
– METRO İSTASYONLARINDA BURSAKART DOLUMU KİOSK’LARLA KOLAYLAŞTI

Kent içi ve şehirlerarası ulaşımda sunduğu alternatif çözümleriyle Türkiye’nin ulaşım markası Burulaş, yazılım ve teknik altyapısı tamamen bünyesinde gerçekleştirdiği Bursakart ile ilgili yeniliklere devam ediyor. Kendi insan kaynağı ile elektronik biletleme sistemini kurum içinde çözümleyen Burulaş, metro istasyonlarına konumlandırdığı kiosklarla Bursakart dolum işlemini daha da hızlı hale getiriyor.

Hayata geçirdiği birbirinden farklı ve yenilikçi hizmetle ulaşım alanında Türkiye’ye model olan Burulaş, yazılım ve teknik altyapısını tamamen bünyesinde gerçekleştirdiği Bursakart ile yine önemli bir yeniliğe imza attı. Bünyesindeki insan kaynağı ile elektronik biletleme sistemini tamamen kurum içinde çözümleyen Burulaş, bu çalışmasıyla Türkiye’deki diğer Büyükşehir ulaşım şirketlerine örnek olmayı başardı. Burulaş, vatandaşların Bursakart dolum işlemleri ile ilgili zaman kaybetmemesi adına metro istasyonlarına Bursakart dolum cihazlarını konumlandırdı. Burulaş’ın ulaşım adına hayatı kolaylaştıracak yenilikleri ve trendleri her zaman yakından takip ettiğinin altını çizen Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, “Gelişen dünyada her alanda olduğu gibi ulaşımda da pek çok yenilik gerçekleşmektedir. Sektördeki bu gelişimin yakın takipçisi Burulaş olarak pek çok yeniliği ve atılımı yolcularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Son olarak metrolarda faaliyete geçirdiğimiz Kiosklar ile yolcularımıza bir yeniliği daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Zamandan tasarruf
Metro istasyonlarına yerleştirilen kiosklar ile vatandaşların Bursakart dolumlarını daha hızlı gerçekleştireceklerini belirten Levent Fidansoy, “Son yıllarda kentimizdeki nüfus artışına bağlı olarak toplu ulaşımda da talep artışı gerçekleşmektedir. Özellikle sabah işe ve okula gidiş ile akşam eve dönüş saatlerindeki yolcu yoğunluğu nedeniyle metro istasyonlarında Bursakart dolumu esnasında zaman zaman kuyruklar oluşabilmektedir. Bu durumdan dolayı metro seferini kaçıran vatandaşlarımız, istasyonlarda yolcu artışına, vagonlarda aşırı kalabalığa ve buna bağlı seferlerde gecikmelere neden olabilmektedir. Metro istasyonlarına kiosklarla getirdiğimiz yenilik ile yolcularımız Bursakart dolumlarını hem daha hızlı gerçekleştirmiş, hem de yoğun saatlerde yaşanan pek çok aksaklığın bir nebze de önüne geçilmiş olacak” diye konuştu.

Kullanımı oldukça kolay
Kioskların kullanımı ile ilgili bilgi veren Fidansoy; kartın makinede belirtilen alana temas ettirilmesi sonrasında makinenin üzerindeki açıklayıcı talimatlarla Bursakart dolumunun son derece kolay bir şekilde yapıldığını, üzerinde yer alan Türkçe ve İngilizce bilgilendirmelerle desteklenen kiosklarda yerli ve yabancı yolcuların, Bursakart dolumlarını rahatlıkla gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin