BUSKİ’DE ARIZA BİTMİYOR!

KOMŞU İLÇELERDE BÖYLESİ VAR MI?


BÜYÜK REKLÂMLARLA VE ŞATAFATLA AÇILAN  BUSKİ ÖDEME NOKTASI AYLARDIR ARIZALI !

Aylar önce, BUSKİ Karacabey Şube Müdürü Hakan Kaya ve Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’de kesintisiz çalışan su ödeme noktalarının, vatandaşın imdadına yetiştiğini söyleyerek halkın takdir ve beğenisini kazanmayı amaçlamışlardı. Özkan, daha önce sık sık şikayet edilen ödeme konusundaki sıkıntıların, BUSKİ Genel Müdürü ve yardımcılarıyla birlikte yapılan görüşmede gündeme geldiğini belirterek,  ilk etapta Karacabey’e iki tane olmak üzere bankamatik gibi kesintisiz hizmet verecek  ödeme noktası koyulmasını kararlaştırdıklarını söylemişti.
BUSKİ Şube Müdürü Kaya, o zaman hizmete giren otomatik su kontör ödeme noktasında cihazlar hakkında Özkan’a bilgi vermiş, kredi kartıyla da hem kontörlü abonelere kontör alındığını hem de su faturalarının ödenmesinin sağladığını kaydetmişti. Özkan da cihazları denemek ve açılışını yapmak için kendi evinin su kartına kontör yükledikten sonra  yaptığı açıklamada, “Kullanımı oldukça basit ve pratik. Vatandaşlarımızın ödeme noktalarında uzun kuyruklar oluşturmasından bizler de rahatsızdık. Vatandaştan gelen talepler de hep bu yöndeydi. 20160316_121233Bu anlamda BUSKİ ile istişarelerimiz kısa sürede sonuç verdi, halkımıza bu pratik cihazları kazandırdık. Cihazlar şimdilik iki tane. Bir tanesi Yeniköy’de aktif halde, bir tanesi de kaymakamlık bahçesinde. Halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” diyerek açılışı yapmıştı.

İşte   aylar önce basın davet edilerek, şatafatlı bir törenle vatandaşın hizmetine sunulan ödeme noktaları şimdi arızalı. Yani çalışmıyor! Üstelik öyle birkaç günlük değil aylardır! Tam gün herhangi bir işyerinde çalışmakta olan vatandaşlarımız, gerek ödeme yapmak, gerekse su kartına kontör yüklemek için öğle saatlerinde fırsat yaratarak kaymakamlık bahçesindeki ödeme noktasına geliyor. Ancak tam bir hayal kırıklığı yaşıyor ve  tepkisini, ağzına gelen burada yazmakta sakınca gördüğümüz galiz ve çirkin kelimelerle gösteriyor.

Özkan’a ve Kaya’ya  sormak istiyoruz: Vatandaşların bekleme noktalarında uzun kuyruklar oluşturmasından şimdi çok mu memnunsunuz?

BUSKİ Karacabey Şube Müdürlüğü kaymakamlık bahçesindeki  sözde 7/24 olan ödeme noktasındaki arızayı ya derhal onartmalı ya da kökten iptal etmelidir. Aksi halde BUSKİ Şube Müdürü Hakan Kaya ve Belediye Başkanı Ali Özkan’ın vatandaşla dalga geçer gibi “size hizmet getirdik” böbürlenmeleri fiyasko ile sonuçlanmış olacaktır.02186014080

Lütfen Paylaşın ve Beğenin