BÜYÜKŞEHİR’İN ÇİFTÇİYE DESTEĞİ SÜRÜYOR

KIRSAL KESİMDE ÜRETİMİN VE REFAHIN ARTMASI İÇİN DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 17 İLÇEDE 400 YETİŞTİRİCİYE BUZAĞI KULÜBESİ HİBE ETTİ.

KULÜBELERİN TESLİM TÖRENİNDE KONUŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KIRSAL KESİMDE ÜRETİMİ ARTIRARAK GÖÇÜ DURDURMAK VE SÜRDÜRÜLEBİLİR REFAHI SAĞLAMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

  Kırsal kesimde üretimin ve refahın artması için desteğini esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede 400 yetiştiriciye buzağı kulübesi hibe etti. Kulübelerin teslim töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kırsal kesimde üretimi artırarak göçü durdurmak ve sürdürülebilir refahı sağlamak istediklerini söyledi.

‘Bütünşehir Yasası kapsamında’ 17 ilçenin tamamına farklı hizmetler götüren Büyükşehir Belediyesi, kırsal kesimden gelen destek taleplerini karşılamaya devam ediyor. Bugüne kadar arı kovanı, koyun ve yem dağıtımı, sera naylonu, çatı malzemesi, buzağı kulübesi gibi desteklerle her zaman üreticinin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, bu sefer 400 buzağı kulübesini yetiştiricilerle buluşturdu.22223_ERH_9858_201607201638

Büyükşehir Belediyesi’ne ait Arabayatağı Yerleşkesi’nde düzenlenen teslimat töreninde konuşan Başkan Altepe, kırsal kesimi kalkındırarak Bursa merkeze olan göçü durdurmak istediklerini söyledi. 17 ilçenin tamamında, bölgelerin farklı özelliklerine göre üreticinin yanında olduklarını ifade eden Başkan Altepe, daha fazla üretim ve daha fazla gelişimi hedeflediklerini ifade etti. Konuşmasında ‘Bütünşehir’ uygulamasına değinen ve bugüne kadar yapılamayan yollar, alt yapı ve göletlerin bu yasa kapsamında sıfırdan ele alındığını vurgulayan Başkan Altepe, “Bursa’nın 17 ilçesinde de farklı açılımlara giriyoruz. Hedefimiz hayatınızı kolaylaştırmak ve göçün önüne geçmek. Daha fazla üretim ve daha fazla satışla her geçen gün daha fazla mesafe alacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Başkan Altepe, buzağı kulüplerini sahiplerine teslim etti.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin