BÜYÜKŞEHİR’İN ÇİFTÇİYE DESTEĞİ SÜRÜYOR

 KIRSAL KESİMDE ÜRETİMİN VE REFAHIN ARTMASI İÇİN DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 17 İLÇEDE 80 MAHALLEYE DAHA HİLTİ İLE JENERATÖR HİBE ETTİ.


 EKİPMANLARI MUHTARLARA TESLİM EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KIRSAL KESİMDE ÜRETİMİ ARTIRARAK GÖÇÜ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR REFAHI SAĞLAMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

 Kırsal kesimde üretimin ve refahın artması için desteğini esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede 80 mahalleye daha hilti ile jeneratör hibe etti. Ekipmanları muhtarlara teslim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kırsal kesimde üretimi artırarak göçü ve sürdürülebilir refahı sağlamak istediklerini söyledi.

‘Bütünşehir Yasası kapsamında’ 17 ilçenin tamamına farklı hizmetler götüren Büyükşehir Belediyesi, muhtarlarından gelen jeneratör ve hilti taleplerini karşılamaya devam ediyor. Bugüne kadar arı kovanı, koyun ve yem dağıtımı, sera naylonu, çatı malzemesi, buzağı kulübesi gibi desteklerle her zaman üreticinin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, bu sefer 80 jeneratör ile 80 delici iş makinesini (hilti) daha muhtarlarla buluşturdu.

21603_YHG_2658_201604061021Büyükşehir Belediyesi’ne ait Arabayatağı Yerleşkesi’nde düzenlenen ekipman teslim töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, verdikleri desteklerle kırsal kesimden Bursa merkeze olan göçü durdurmak istediklerini söyledi. 17 ilçenin tamamında, bölgelerin farklı özelliklerine göre üreticinin yanında olduklarını ifade eden Başkan Altepe, daha fazla üretim ve daha fazla gelişimi hedeflediklerini ifade etti. Konuşmasında ‘Bütünşehir’ uygulamasına değinen ve bugüne kadar yapılamayan yollar, alt yapı ve göletlerin bu yasa kapsamında sıfırdan ele alındığını vurgulayan Başkan Altepe, “Yenişehir’den İnegöl’e, sahil kesiminden Mustafakemalpaşa ve Karacabey’e kadar her bölgede farklı açılımlara giriyoruz. Hedefimiz hayatınızı kolaylaştırmak ve göçün önüne geçmek. Daha fazla üretim ve daha fazla satışla her geçen gün daha fazla mesafe alacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Başkan Altepe, hilti ve jeneratörleri muhtarlara teslim etti.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin