BÜYÜKŞEHİR’İN MUHTARLARA DESTEĞİ SÜRÜYOR

 

  • BURSA VE İLÇELERİNİ HER ANLAMDA ÇAĞDAŞ YAŞANABİLİR BİR KENT YAPMAK İÇİN YATIRIMLARINA DEVAM EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KARACABEY’DEKİ 30 MUHTARLIĞI DAHA BİLGİSAYAR VE YAZICILARLA BULUŞTURDU.
  • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ ABDÜLKADİR KARLIK, KARACABEY’E GEÇEN YIL 40 MİLYON LİRALIK ALT YAPI YATIRIMI YAPILDIĞINI BELİRTİRKEN, ÖNÜMÜZDEKİ YIL TOPLAM 230 MİLYON LİRALIK ALT YAPI, KANALİZASYON VE İÇMESUYU YATIRIMININ YAPILACAĞI MÜJDESİNİ VERDİ.

  Bursa’yı her anlamda çağdaş yaşanabilir bir kent yapmak için yatırımlarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, Karacabey’de 30 muhtarlığı daha yazıcı ve bilgisayarla buluşturdu. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Karacabey’e geçen yıl 40 milyon liralık alt yapı yatırımı yapıldığını belirtirken, önümüzdeki yıl toplam 230 milyon liralık alt yapı, kanalizasyon ve içme suyu yatırımının yapılacağı müjdesini verdi.

Karacabey’de 30 muhtara bilgisayar ile yazıcıları teslim edildi. Karacabey’de gerçekleştirilen programla bilgisayarlarına kavuşan muhtarların sevincine Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Karacabey’e yapılacak yeni yatırımların müjdesini verdi.

“Büyükşehir her zaman muhtarların yanında”

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın her köşesine hizmet götürmek için çalıştığını belirten Başkanvekili Karlık, “Dün yapılan seçimlerin Karacabey’e, Bursa’ya, ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini diliyorum. Artık bizlere daha çok çalışmak düşüyor. Biz Büyükşehir olarak durmuyoruz. 7 gün 24 saat hizmetteyiz. Dün seçim oldu, bugün sahadayız. Hizmetlerimizi aksatmadan devam ediyoruz. Seçimden önce Karacabey’de 55 muhtarımıza bilgisayar ve yazıcılarını vermiştik. Kalan 30 muhtarımıza söz verdiğimiz gibi haftanın başında bilgisayar ve yazıcılarını teslim ediyoruz. Biz her zaman muhtarlarımızın yanındayız. Bursa’da ne varsa Karacabey’de de olmasını istiyoruz. Karacabey ve Bursa’mız dünyaya örnek olsun istiyoruz” dedi.20665_IMG_9470_2_201511021532

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Kırsal Daire Başkanlığı’nın kurulduğunu hatırlatan Başkanvekili Karlık, salça makinasından arı kovanına, fidanlardan ceviz soyma, yaprak soyma tesisine kadar her konuda Büyükşehir Belediyesi olarak kırsala destek verdiklerini, yapılan desteklerle birlikte ilçelerde ekonominin de canlandığını belirtti.

“Karacabey’in önümüzdeki 50 yılı güvence altında”

Alt yapı, kanalizasyon ve içme suyu konusunda Karacabey’de yapılacak yatırımlarla ilgili müjde de veren Başkanvekili Karlık, “BUSKİ olarak Karacabey’e geçen yıl 13 milyon liralık yatırım yaptık. Önümüzdeki 6 ay içerisinde de 40 milyon liralık yatırım yapacağız. Arıtma, içme suyu ve kanalizasyon ile birlikte 190 trilyon daha yatırım yaparak önümüzdeki 50 yılda Karacabey’in arıtma, içme suyu ve kanalizasyon sorunu kalmamış oluyor. Tarım, turizm, sanayi ve kültürel mirasa sahip çıkıyoruz. Sosyal donatı alanlarıyla birlikte sosyal tesisler yapıyoruz. Sahillerle ilgili projemizi hızla hayata geçiriyoruz. Karacabey’in önemli değeri Longoz Ormanları da Büyükşehir ile birlikte dünyadaki yerini alacak. Tarihi camilerimizi onarıyoruz. Uluabat Gölü’nde her alanda tadilat ve onarımlarımız devam ediyor. Karacabey ne istiyorsa Büyükşehir Belediyesi olarak bizler yanınızdayız” diye konuştu.

Karacabey Muhtarlar Derneği Başkanı Kemalettin Vural ise, muhtarlara verilen bilgisayarlarla hizmet kalitesinin de arttığını kaydederek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin verdiği sözleri yerine getirdiğini hep birlikte görüyoruz. Bugün güzel bir seçimin ardından aldığımız bilgisayarlarla Karacabey’de eksiği olan muhtarlığımız kalmıyor. Muhtarlarımız adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.20665_IMG_9454_201511021532

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Murat Erol ile belediye meclis üyeleri ve muhtarların katıldığı bilgisayar dağıtım töreninde muhtarlara bilgisayar ve yazıcılarını Başkanvekili Karlık teslim etti. Teknoloji malzemelerine kavuşan muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hazırlanan muhtarlık yazılımını kullanacaklar. Muhtarlık yazılımıyla kayıt işlemleri, ikametgah belgeleri, nüfus kayıt örnekleri ve onay belgesi gibi muhtarlık işlemlerini online olarak yapabilecekler.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin