Büyükşehir’in Perileri…

Bursa Büyükşehir Belediyespor’un Perileri TKBL Federasyon Kupası’nın ikinci maçında da galip gelerek çeyrek finale yükseldi.

Kepez Arena Turgut Özal Spor Salonu’ndaki karşılaşmaya Ceren, Gülay, Marcedes, Şeyma ve Didem beşlisi ile çıkan Bursa Büyükşehir Belediyespor  Şeyma’nın kaptığı topu Gülay’ın tamamlamasıyla maça fırtına gibi başlamış oldu. İlk iki dakika rakibine sayı imkanı tanımayan Büyükşehir’in perileri Marcedes ve Ceren’in de güzel oyunuyla ilk çeyreği 14 – 4 önde kapadı.

İkinci çeyrekte oyunu hayli sertleştiren Bakospor’da, Amerikalı oyuncu Victoria Houstun önce, Marcedes Walker’a sert müdahalesiyle kaşını açtı, ardından Gülay’a yaptığı sert müdahalelerle maçın gerilmesine neden oldu. Yapılan sert müdahalelere maçı yöneten hakemlerin taviz göstermesi seyirciden tepki topladı. Marcedes Walker’ın  hastaneye kaldırılmasının ardından büyük moral bozukluğu yaşayan Bursa ekibi, rakibin uzunlarını savunmakta zorlanınca Bakospor maçta ilk defa öne geçti. (20 – 21). Bursa Büyükşehir Belediyespor Basket Baş Antrenörü Ali Özbay’ın aldığı molanın ardından Didem ve Zeynep’in hızlı hücumlarıyla tekrardan skora denge getiren Bursa Büyükşehir’in perileri soyunma odasına ise 32 – 29 önde girdi.

Maçın ikinci yarısının başlamasıyla birlikte iki takım oyuncuları seyir zevki yüksek bir müsabaka ortaya koydu. Bakospor’un hızlı hücumlarına alan savunmasıyla karşılık veren Bursa Büyükşehir Belediyespor Didem’in etkili oyunuyla 3. Periyodu da  on sayı farkla önde girince düğümü çözmüş oldu. (53 – 43)

Bakospor’da Houston son periyotta 5 faulle oyun dışı kalınca, Bakospor müdafaada etkili olamadı ve maçı Bursa Büyükşehir Belediyespor 76 -55 kazanarak  çeyrek finale adını yazdırdı.

En Değerli Oyuncu Gülay Gül Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübünün 76  sayı ürettiği maça 21 sayı, 16 Ribaund ile skora katkı koyarak iyi bir performans sergileyen başarılı sporcu Gülay Gül maçın en değerli oyuncusu ödülünü Kepez Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu’nun elinden aldı.

Beklediğimizden iyi maç oldu Maçın ardından düzenlen basın toplantısında konuşan  Baş Antrenör Ali Özbay, seyircilere  beklenenden daha iyi bir maç olduğunu belirtirken, “Marcedes’in sakatlanması bizim için çok üzücü oldu. Onun yokluğunda da iyi bir basketbol oynayarak gerçek bir takım olduğumuzu gösterdik. Oynadıkça daha iyi duruma gelmeye başlıyoruz. Oyuncularımı bugünkü performanslarından dolayı kutluyorum. Bakospor takımını da ortaya koydukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum” dedi. Maçın en değerli oyuncusu seçilen Gülay ise yeni bir takım olduklarının altını çizerek, oynadıkça çok daha iyi olacaklarını ifade etti.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin